Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Ako zo seba dostať neúspech? Je to ťažké, ale dá sa to

Zverejnené
neúspech

Chyby a neúspech sú dôležitou súčasťou našich životov. Nie optimistické chvíle a úspech nás totiž posúva vpred. Je to práve neúspech a chyby, vďaka ktorým sa poučíme a do ďalšieho života odchádzame pripravenejší a poučenejší. Hoci neúspech nie je ľahké zvládnuť, existuje pár pravidiel, ktorých sa stačí držať a uvidíte, že všetko prekonáte ľahšie a rýchlejšie. A napokon sa stanete lepším človekom.

Neúspech nenávidí optimizmus

Staňte sa optimistom – máme pre vás dobrú správu. Ak ste sa ním nenarodili, môžete sa naučiť sa ním stať, a nie je to ani také ťažké. Zachovať si optimizmus je veľmi dôležité, pretože vďaka nemu sa naučíte pohnúť sa vpred. Ak budete optimistickí, naučíte sa si zo „zlej“ situácie vziať to dobré a nebudete zlú náladu a nastavenie mysle prenášať do ďalších aspektov života.

Prekonajte neúspech aktivitami

Nenechajte sa zničiť neúspechom alebo chybou. Ani neskúšajte zostať doma ležať na gauči, prípadne, nedajbože, nezačnite piť. Žiadna párty vám totiž v prekonaní zlej nálady nepomôže – akurát, že vám na druhý deň bude zle, čo vám na nálade určite nepridá. Zapájajte sa do aktivít, vybehnite s priateľmi na prechádzku, pohladkajte psíka, choďte na výlet do cudzieho mesta. Tak prekonáte neúspech.

Poučte sa z neúspechu

Na papier alebo do počítača si spíšte, čo ste si vlastne zo zlej situácie zobrali. Povedzte si „toto už neurobím“ alebo „z tohoto som sa poučil“. Pri najbližšej situácii budete o niečo múdrejší a nič podobné by sa vám už nemalo stať. Nezabúdajte, všetko je to vo vás, v nikom inom.

Nezabúdajte: kto jazdí, búra, kto sa snaží uspieť, robí chyby. Bez chýb to jednoducho nejde. Nie nadarmo sa pri prieskumoch zistilo, že napr. najvýkonnejšie tímy robia aj najviac chýb. Lenže sa z nich učia. Ak nebudete robiť nič, nič zlé sa vám síce nestane, ale zrejme ani nič dobré. Challengujte sa, prekonávajte sa – iba tak sa niekam posuniete.

A ak budete potrebovať poradiť vo financiách, zavolajte alebo napíšte do spoločnosti Finanzpartner. Radi vám poradia. 🙂

  • Zdieľať