Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Ako si zlepšiť svoj cashflow?

Zverejnené

Svoj cashflow si môžete zlepšiť rovno niekoľkými cestami – okrem zníženia výdavkov a navýšenia príjmov je to aj obozretná práca s dodávateľmi životných služieb. Sem patrí mobilný operátor, vaša banka, ale aj ďalšie inštitúcie, ktoré z vás ťahajú každý mesiac zbytočné peniaze. Nehanbite sa zavolať im a znížiť si svoje výdaje.

Máte dobrý alebo zlý bankový cashflow?

Nezáleží na tom, či je váš cashflow výborný alebo nie až tak dobrý. Stále môžete kontaktovať svojho poskytovateľa bankových služieb a požiadať o preverenie vášho úroku. Ak totiž máte kreditnú alebo debetnú kartu už niekoľko rokov, aj vaša úroková miera mohla zostať stále rovnaká. Banky totiž, samozrejme, nezvyknú prísť za vami samé a povedať vám: „nechceli by ste čistou náhodou znížiť váš úrok?“

Keď nič nefunguje, povedzte, že účet zrušíte

Ako to urobiť? Jednoducho zavolajte svojej banke a povedzte im, že by ste chceli znížiť úrokovú mieru na vašej kreditke alebo debetke. Ak sú spočiatku odmietaví, skúste im povedať jedno magické slovo: ZRUŠIŤ. Toto by malo ich prístup zmeniť. A ak stále nič, v tom prípade nasleduje reálne zrušenie účtu a presun do inej banky. Je to naozaj jednoduché.

Finančný poradca vám poradí ako na dobrý cashflow

Ak si vyberiete dobrých finančných poradcov, aj váš cashflow môže byť razom lepší. Okrem toho vám môže pomôcť aj zmena kariéry – nikdy nie je neskoro zmeniť a zlepšiť svoj život tak, aby vám v ňom bolo lepšie. 🙂

Tipy, ako zlepšiť cashflow

V úvode článku sme už spomínali, že kľúčom k lepšiemu cashflow-u je vyšší príjem a nižší výdaj. To nie je vždy také jednoduché ako sa to zdá. Okrem toho máte aj niekoľko ďalších možností, ako nemíňať peniaze na zbytočnosti a správne optimalizovať svoje výdaje na bežné služby – ako je spomínaný operátor alebo banka. Spočiatku sa to môžu zdať ako drobné, v konečnom dôsledku však vďaka týmto úpravám môžete ušetriť stovky eur ročne.

  • Zdieľať