Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Základom úspechu je poctivá príprava

Zverejnené

Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Márne by sme hľadali výstižnejšiu frázu k vyjadreniu dôležitosti tvrdej práce v prípravnom procese.  Ak v kariére radšej improvizujete, ďalej ani nečítajte.

Môže sa zdať, že športovci to v porovnaní s inými povolaniami majú jednoduchšie. Intenzívnej príprave venujú čas medzi dvomi sezónami, zatiaľ čo ostatní (ktorých sezóna nikdy nekončí) si ho musia nájsť po večeroch a cez víkendy, nie zriedka na úkor osobných vzťahov a vlastných záujmov. No pre ten pocit ľahkosti, keď vás na dôležitom rokovaní nezaskočí žiadna otázka, to stojí. Nemyslíte?

Šťastie praje pripraveným

Všetko, na čom nám v živote záleží, si vyžaduje prípravu – príprava na písomku, test, maturitnú či štátnu skúšku, autoškolu, príprava športovcov, príprava pôdy na zimu, dobrovoľná vojenská príprava, príprava na nečakané situácie, dokonca aj predmanželská príprava, príprava na príchod bábätka atď. Prečo by to malo byť inak s prezentáciou spoločnosti pre investorov, prednáškou na medzinárodnej konferencii, odborným článkom do firemného periodika, zmluvou pre nového klienta či pravidelnou poradou so spolupracovníkmi?

Spomeňte si, kedy naposledy vám hlavou prebehlo: “Kiežby som sa predtým na to pripravil/a, nemuselo by to dopadnúť takto”. Aký pocit to vo vás zanechalo? Väčšina z nás si po odfláknutí prípravy a následnom neúspechu povie, že nabudúce to spraví inak. Lenže nespraví. A to je tá hranica úspechu, to je ten rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými.

“Len blázon robí stále dokola to isté a zakaždým očakáva iné výsledky.”