Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Virginia Rometty: mocná osobnosť svetového biznisu

Zverejnené
Virginia Rometty

Virginia Rometty, s taliansky znejúcim menom, je prvou ženou histórie, ktorá kedy šéfovala obrovskej korporácii so všeobecne známym názvom IBM. Okrem toho, že podľa rebríčku magazínu Fortune už 10 rokov po sebe patrí k 50 najmocnejším ženám v biznise na svete, počas troch rokov sa postavila dokonca na prvé miesto. A to už je naozaj čo povedať.

Virginia Rometty mala všetky predpoklady

Ani dnes nie je IT medzi ženami ktovieako populárne, preto si asi viete predstaviť, ako to bolo v časoch, kedy bola Virginia Rometty mladá. Má za sebou školu informatiky a aplikovaných vied v IT sektore, čo jej nastolilo dobrú štartovaciu pozíciu do ďalšej kariéry. Tá sa začala, ako inak, u vtedajšieho autovelikána, vo firme General Motors.

Takmer 40 rokov v IBM

Oddaných zamestnancov dnes nie je veľa. Virginia Rometty však presne takou bola a dodnes je. V IBM začala ako systémová inžinierka v roku 1989 a v roku 1991 sa presunula do konzultačnej časti IBM. Ako veľmi dôsledná a dôveryhodná osoba bola často povyšovaná do rôznych pozícií, až napokon v roku 2009 získala post senior viceprezidentky v oblasti obchodu, marketingu a stratégií.

Veliteľka IBM už od roku 2011

Na poste viceprezidentky však vydržala iba 2 roky. Už v roku 2011 ju totiž IBM vybralo ako nasledovníčku na poste CEO celej firmy. O rok neskôr sa stala aj predsedníčkou predstavenstva a prezidentkou firmy. Tomu sa hovorí „sedieť na viacerých stoličkách naraz“! Virginia Rometty hrala v IBM dôležitú rolu pri nákupe konzultačnej časti spoločnosti PriceWaterhouseCoopers (PWC).

Virginia je vzorom pre mnohé ženy

Virginia Rometty sa vďaka svojej doslova hviezdnej kariére stala vzorom pre mnoho dievčat a žien. Dokazuje, že odhodlanie, zdravé sebavedomie a ambície dokážu pri budovaní kariéry urobiť omnoho viac než to, aké ste pohlavie. Dokazuje, že nielen muži dokážu riadiť nadnárodné korporácie.

Ak aj vás inšpirovala táto žena, vedzte, že aj vy raz môžete byť na jej mieste. Naozaj je to možné. A ak potrebujete nejaké tie financie na rozbeh, Finanzpartnervám poradí, ako na to. 🙂

  • Zdieľať