Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Viete, kto je Jeff Bezos? Prečítajte si jeho úspešný príbeh

Zverejnené
jeff bezos

Jeff Bezos bol nedávno ohodnotený ako najbohatší človek na svete, s majetkom v hodnote približne 120 miliárd dolárov. Niet sa čomu čudovať, Jeff je hlavou, teda CEO, najväčšieho e-shopu s rozličným tovarom s názvom Amazon. U každého, kto aktívne používa internet, je predpoklad, že si aspoň raz niečo niekedy objednal prostredníctvom Amazonu. Je to jednoducho predajný kolos. Ako sa však k nemu Jeff dostal?

Príbeh Jeff + Amazon sa začal písať pred 24 rokmi

Rok 1994 sa stal prelomovým pre všetkých milovníkov nákupov. Amazon spočiatku naberal na obrátkach najmä vďaka inovácii zaužívaných spôsobov. Začal predávať knihy, pričom ako sklady využíval sklady svojich dodávateľov. Tým, že nič nenakupoval do svojich zásob, dokázal ušetriť značné prostriedky a zaručiť okamžitú disponibilitu kníh. Prvým názvom Amazon-u pritom bol Cadabra.com.

Palivom Amazonu bola internetová a PC gramotnosť

Amazon vznikol v najlepšej možnej dobe. Práve v 90. rokoch sa totiž vo veľkej miere začala rozmáhať internetová a PC gramotnosť, a to najmä zásluhou Microsoft-u a Apple. Rozšírením počítačov a internetu do domácností a firiem sa, samozrejme, zjednodušil nákup produktov na internete. Všetko tak išlo ruka v ruke a Amazonu sa darilo po pomyselnom rebríčku stúpať stále vyššie a vyššie.

Jeff Bezos nikdy nespí na vavrínoch

Vďaka výbornému pozicioningu sa Amazonu podarilo plynule do portfólia zaradiť ďalšie druhy tovarov, ako je oblečenie, cédečká a iné. V roku 2004 už 60 % amerických domácností malo prístup k internetu, čím sa Amazonu otvorili doslova platinové dvere do domovov Američanov. Jeff Bezos, aby si udržal pozíciu jednotky na trhu, počas svojej kariéry a kariéry Amazonu spustil množstvo rôznych menších podprojektov, ako je napr. Amazon Prime, ktorý sa stal fenomenálnym úspechom.

Dnes Amazon predáva naozaj všetko, či už nové, zo svojich skladov, alebo prostredníctvom použitých kníh a vecí priamo od používateľov Amazonu. Je to svetová jednotka vo svojom odvetví a to sa naozaj počíta.

  • Zdieľať