Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Vianočný večierok ako súčasť firemnej kultúry. Aká je etiketa?

Zverejnené

S posledným mesiacom roka sa tradične začalo obdobie mikulášskych a vianočných party organizovaných pre zamestnancov a spolupracovníkov. 

Takéto oslavy sú z hľadiska etikety odlišné od žúrovania v kruhu blízkych priateľov. Aby sa vám nestalo, že od hanby na druhý deň (prípadne už nikdy) neprídete do práce,  prinášame zopár užitočných tipov, ako sa na firemných party správať a čoho sa vyvarovať.

  • S alkoholom rozumne. Každý pozná svoje hranice, stanovte si limit. Nemiešajte. Pite veľa vody. V priebehu večierka si dajte aj kávu, prípadne čaj.
  • Jedlo, ktoré si naložíte na tanier a nedojete, nevracajte späť. Aj keď sú bohato naložené stoly lákavé, netrávte pri nich celý večer. Po použití servítky či špáradla ich dôkladne zlikvidujte.
  • Nepreháňajte to s rozprávaním. S každým konverzujte približne rovnaký čas. Vyhnite sa hlbokým úvahám o biznise. Hostiteľovi a organizátorom večierka sa nezabudnite poďakovať.
  • Nesťažujte sa. Nie ste na porade, ste na oslave, tak oslavujte. Ak sa začne sťažovať niekto iný, šikovne zmeňte tému.
  • Pozor na módne výstrelky, extravagantné či nevhodné kúsky oblečenia, neprimeraný make-up či príliš výraznú kolínsku.
  • Príďte načas. Snažte sa doraziť v priebehu prvej polhodiny od oficiálneho začiatku. Nechoďte sa len ukázať, aby sa nepovedalo. Keď už dorazíte, zotrvajte, zabavte sa a vychutnajte si večierok. Je predsa odmenou za vaše celoročné úsilie.

Múdrosť na záver:

“Etiketa znamená, že sa správame o niečo lepšie, než je práve nutné.”

Will Cuppy