Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Vianoce nekončia dátumom, ale nastavením mysle

Zverejnené

Sviatky pokoja a radosti každoročne na krátky okamih dodajú ľuďom z celého sveta nádej. My sa pýtame, prečo by také nemohli byť všetky dni? 

Snáď neexistuje človek, ktorý by nemal rád Vianoce. Keď vrcholí obdobie ligotavých svetielok, voňavého ihličia a domácich medovníkov, ľudí to automatický ťahá z ulíc, kancelárií, obchodov a barov do ich domovov. Tam, v kruhu najbližších, ťažké je vyhnúť sa – okrem babičkinej výčitky, že ste už celú hodinu (!) nič nezjedli – pocitu vďačnosti.

“Keď sa zameriate na to, aby ste našli niečo dobré v každej situácii, zistíte, že váš život bude odrazu plný vďačnosti – pocitu, ktorý vyživuje dušu.”

Harold Kushner

BUĎTE VĎAČNÍ

Za správnu rodinu (v ktorej môžete byť sami sebou), za pevné zdravie blízkych (hoci by cez rok mohli menej stresovať), za dobrú prácu (vďaka ktorej máte pocit naplnenia), za dosiahnutý úspech (vďaka ktorému ste zarobili čosi navyše a teraz môžete vziať deti na lyžovačku), za smiech pri štedrovečernom stole, z ktorého vás až bolí brucho (alebo je to z tej dvojitej porcie kapustnice?), za každý moment dojatia, keď ste boli hrdí na seba alebo svojich najbližších (alebo na vás jednoducho prišla “slabá chvíľka”, lebo ste si uvedomili, za koľko veľa ste vďační).

“Za šťastím sa nedá cestovať, nemôžete ho vlastniť, zarobiť, alebo nosiť na sebe. Je to spirituálny zážitok, keď žijete každú minútu s láskou, poctou a vďačnosťou.”

Walt Disney

KAŽDÝ DEŇ BUDÚ VRAJ VIANOCE

Ak je vďačnosť to, čo robí Vianoce Vianocami a čo nám počas roka chýba k pocitu naplnenia a šťastia, snažme sa byť vďační každý deň. Ak sa to aj občas nepodarí, skúšajme to každé ráno odznova. Dni pokoja a radosti nekončia dátumom, ale nastavením mysle.

Múdrosť na záver:

“Keď som začal byť vďačný za to, čo mám, zmenil sa mi celý život.”

Willie Nelson