Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Úspešní ľudia: aké znaky ich spájajú?

Zverejnené
Úspešní ľudia dokážu viac!

Talent: naozaj je potrebný k tomu, aby ste dosiahli úspech? V niektorých odvetviach určite áno. Pri väčšine z nich vám však stačí mať niekoľko vlastností, ktorými talent pokojne nahradíte. Väčšina aktivít je totiž o tvrdej drine, odhodlaní, vášni a chuti. A to sú veci, ktoré s talentom nemajú nič spoločné. Úspešní ľudia prosto makajú, makajú a makajú… a ostatní potom zväčša vidia ich ovocie, pričom po ňom túžia.

To, či budete úspešní, sa začína už na základnej škole

Je to zvláštne, ako nás formujú už zážitky zo základnej školy. Práve v tom období sme totiž najnáchylnejší vziať si z rád, ktoré nám učitelia povedia, toho najviac. Ľahko sa tak môže stať, že v škole dostávate jednu štvorku za druhou napr. z matematiky. Poviete si, že na matematiku „jednoducho nemáte talent“. Lenže, čo keď to tak nie je?

Odradiť vás môže učiteľ

Ak vám učiteľ matematiky povie, že ste v tom zlí a nech sa ani nesnažíte byť lepší, môže vás to demotivovať a na matematiku navždy zanevriete. Keď potom máte povedzme tridsať rokov a chcete sa pustiť do projektu, v ktorom je zakomponovaná matematika, ľahko sa ho zľaknete. Lenže, napriek tomu, že na túto exaktnú vedu nemáte talent, to neznamená, že v nej nemôžete byť úspešní.

Či je to šport alebo veda, skúšajte a trénujte

Nenechajte sa odradiť tým, čo vám kde-kto povedal kedysi v minulosti. Človek sa formuje a to, čo vám nešlo pred desiatimi rokmi, vám dnes ísť môže. Nevzdávajte sa. To isté platí aj v oblasti kariéry. Nikdy nie je neskoro na to, aby vaša nová kariéra získala nový spád a aby ste ju zmenili. Teraz vám povieme 10 jednoduchých bodov, vďaka ktorým získate úspech aj vtedy, ak nebudete chcieť.

 1. Snaha pracovať
 2. Energia k práci
 3. Vášeň k tomu, čo robíte
 4. Vôľa učiť sa
 5. Dochvíľnosť
 6. Reč tela
 7. Byť vždy pripravený na všetko
 8. Spôsob, akým pristupujete k práci
 9. Pracovná morálka
 10. Robiť veci najlepšie, ako viete. A potom ešte lepšie

Nezabúdajte: je to na vás. Iba vy máte moc všetko vo vašom živote zmeniť!

 • Zdieľať