Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Tucet rád, ako sa stať lídrom

Zverejnené

V každej profesii sa vyskytnú situácie, ktoré pracovníkov prirodzene rozdelia na tých, ktorí vedú a na tých, ktorí nasledujú. Dobrou správou je, že vodcovstvu sa dá naučiť. 

Henry Miller raz povedal, že skutočný líder nemá potrebu riadiť – stačí mu, keď ukáže cestu. Napoleon Bonaparte zas lídra označil za dílera nádeje. Ako sa ním stať?

 1. Nehovorte, že ste líder
 2. Správajte sa ako líder
 3. Tvrdo na sebe pracujte
 4. Buďte príkladom
 5. Inšpirujte ostatných
 6. Majte vlastný názor
 7. Nebojte sa zmien
 8. Zabudnite na vlastné ego
 9. Prinášajte riešenia
 10. Motivujte
 11. Úspech pripisujte tímu
 12. Majte víziu
Múdrosť na záver:
“Choďte medzi ľudí. Učte sa od nich. Žite s nimi. Začnite s tým, čo vedia. Budujte s tým, čo majú. A to najlepšie, čo sa vám ako lídrovi môže stať je, že keď budete pri konci, keď bude úloha splnená, ľudia si povedia, že sme to vybudovali sami.”
Lao Tzu