Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

TAJOMSTVO INVESTOVANIA ODHALENÉ ( časť prvá )

Zverejnené

Investovanie pre mnohých z nás predstavuje, obrazne povedané, akúsi 13 komnatu, ktorá je zahalená strachom a tajomstvom. Všetko je to však o skúsenostiach a vedomostiach, ktoré sú kľúčom k tejto nepoznanej komnate. My v spoločnosti Finanpartner držíme tento kľúč v rukách a ponúkame Vám možnosť vstúpiť do tajomstva investovania spolu s nami. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako začať investovať? Kedy je ten správny čas a koľko mesačne stačí na výšku Vašej investície? Možno budete prekvapení, ako málo Vám bude stačiť na zhodnotenie Vašich peňazí. Poďme sa spolu na to pozrieť.

Krok prvý

Aby ste mohli začať investovať, bude Vám stačiť len 25 eur mesačne. Mnoho ľudí chce investovať, avšak nemajú vyriešené základné potreby, ako sú príjem alebo rezerva na horšie časy. Táto fáza je veľmi dôležitá. Keď ju podceníte, vaša investícia bude narúšaná buď výberom finančných prostriedkov alebo nebude na ňu ostávať dosť finančných zdrojov. Mohli by sme teda povedať, že za základné pravidlo považujeme:

Peniaze, ktoré slúžia na neočakávané udalosti alebo ako rezerva- NEINVESTUJTE!

Krok druhý

Ako pri každej veci, pre ktorú sa v živote rozhodnete, je najdôležitejšie stanoviť si cieľ a plán. V prvom rade je potrebné si určiť na aký účel bude investícia slúžiť. Môžeme sa rozhodnúť, že bude slúžiť ako zabezpečenie na dôchodok, bývanie, pre deti alebo splatenie hypotéky. Prípadne si chceme nasporiť naríklad na vysnený dom.

Krok tretí

Každý z nás má svoj investičný profil. Tento profil odborne nazývame rizikový. Kľúčovým bodom pri investovaní je zistiť, aká je Vaša citlivosť pri výkyvoch na finančných trhoch. Tento profil preveria dotazníky, v ktorých jasne zisťujeme, aký máte pohľad na investovanie. Je teda na Vás, či ste ochotní investovať do konzervatívnej, vyváženej, dynamickej či agresívnej stratégie. Za najväčšiu chybu pri investovaní považujeme výber peňazí v časoch klesania trhov a ich následný vklad pri ich raste. Fungovať to má presne naopak. Ak sa nemáte s kým poradiť, môžete často urobiť rozhodnutia, ktoré Vás vzďaľujú od nastaveného cieľa.

Krok štvrtý

Pravidelnosť investovania je zárukou dosiahnutia priemernej ceny na trhoch. Jednoducho povedané, ak investujete pravidelne, zabezpečujete si tým stabilné zhodnotenie Vašich prostriedkov. Vďaka pravidelnosti vieme využívať výnos z výnosu alebo úročený úrok, čo nazývame zložené úročenie. Najlepším spôsobom je dodržanie pravidelnosti investície, ktorú zabezpečíte cez trvalý príkaz bez zbytočných starostí.

Krok piaty

Diverzifikácia. Inými slovami rozloženie investície do viacerých stratégií, ktorým riadime celú svoju investíciu. Hovoríme tomu aj rozkladanie rizika. Profitujeme hlavne z toho, že ak jedna časť portfólia poklesne, tak iná narastie. Profesionáli investujú naraz do desiatok, či stoviek fondov, čím minimalizujú svoje prípadné straty. Avšak aj každý profesionál na začiatku začínal so svojou prvou investíciou. Pridajte sa k nám a urobte prvý krok za svojím snom.

 

Ako spoločnosť máme dlhoročné skúsenosti s investovaním prostriedkov našich spokojných klientov. Ak ste sa rozhodli investovať, neváhajte nás kontaktovať a my Vám ochotne a radi zodpovieme Vaše otázky a Vašu investíciu Vám pomôžeme zhodnotiť.

Spoločnosť Finanzpartner, a.s. sa už 10. rokov venuje zabezpečeniu ochrany života a majetku klienta. Vďaka tisícom spokojných klientov máme status dôveryhodnej spoločnosti a vytvárame našim klientom spokojný spánok.

 

  • Zdieľať