Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

TAJOMSTVO INVESTOVANIA ODHALENÉ ( časť druhá )

Zverejnené

Poďte spolu s nami pootvoriť ďaľšie dvere a odhaliť nové tajomstvá. V prvej časti nášho článku ste sa dozvedeli, kedy a za akých okolností investovať svoje peniaze. Dokonca aj kedy peniaze neinvestovať. Nazreli ste s nami a privoňali k tomu, ako urobiť prvé kroky na ceste stať sa investorom. Možno ste už dokonca začali uvažovať nad tým, že urobíte svoj prvý krok a vytvoríte si svoj investičný plán a zasadíte svoju prvú investíciu. Ak chcete, aby Vaša investícia dobre prosperovala, musí mať dobrý základ. Poďme teda o krok ďalej spolu.

Krok šiesty

Dôležitým bodom je pochopenie, že výkyvy na trhoch sú bežné. Všetky ekonomické faktory ovplyvňujú pohyby trhov. Či už to bolo zvolenie amerického prezidenta, ceny ropy alebo zlá finančná situácia v niektorých krajinách. Na týchto výkyvoch je však paradoxné to, že práve skúsení investori z nich vyťažia najviac. Nemusíte byť skúsený investor, keď máte tú správnu oporu v silnom finančnom partnerovi. Práve skúsenosti, ktoré máme my v spoločnosti Finanzpartner, a.s., sú dôležité pre správne nastavenie vašej budúcej spokojnosti a finančnej prosperity.

Krok siedmy

Veľa sa dnes hovorí o investovaní do zlata. Môže to byť zaujímavé, avšak nemôžeme z neho očakávať pravidelný príjem. Ideálne je využívať tie možnosti, ktoré prinášajú výnos niekoľkokrát do roka. Práve pre bežného investora je táto forma investície najlepšia. Hlavne vtedy, ak klient nediverzifikuje a má priestor len na jednu formu investície. Diverzifikácia z minulého článku už nie je len neznámy pojem.

Ak ste len predsa pozabudli, čo znamená pojem diverzifikácia, potom si určite pozrite prvú časť nášho článku. 🙂

Krok ôsmy

Aký je rozdiel medzi investovaním a obchodovaním? Obchodovanie na burze je rýchle a súvisí skôr so špekuláciou. Preto rátať s tým, že dnes vložíte peniaze a o mesiac si ich vyberiete s veľkým ziskom, sa pri investovaní nedá. Investovanie je dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje prísne pravidlá. Hlavne pravidelnosť a dlhodobosť. Aj z malej čiastky pri dodržaní týchto pravidiel sa môžete dopracovať k vysnívanému cieľu.

Krok deviaty

Faktor, ktorý vplýva na vašu investíciu je rozhodne čas. Treba si uvedomiť, že čím skôr začnete, tým viac peňažných prostriedkov zhodnotíte. Ak sa riadite týmto pravidlom, stačí Vám menej prostriedkov, pretože máte pred sebou dosť času. Mnoho z nás však robí základné chyby a neurčí si cieľ ku ktorému sa chce dopracovať. Následne postupne siahate na nasporené prostriedky alebo si poviete, že budete sporiť neskôr. Potom sa však môže stať, že to odložíte na neurčito.

Krok desiaty

Základ tvorí rozvoj finančných vedomostí. Ak ste sa rozhodli investovať, je dobré mať pri sebe silného partnera, ktorý má prehľad o pohybe na finančných trhoch. My vo Finanzpartner máme dlhoročné skúsenosti v oblasti investovania. Preto ak ste sa rozhodli investovať, neváhajte nás kontaktovať a my Vám ochotne a radi zodpovieme Vaše otázky a Vašu investíciu Vám pomôžeme zhodnotiť.

 

Spoločnosť Finanzpartner, a.s. sa už 10. rokov venuje zabezpečeniu ochrany života a majetku klienta. Vďaka tisícom spokojných klientov máme status dôveryhodnej spoločnosti a vytvárame našim klientom spokojný spánok.

  • Zdieľať