Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Štyri tipy, ako nestratiť motiváciu

Zverejnené

Motivácia je predpoklad úspechu. Treba si ju stanoviť a udržať až do cieľa. No čo vtedy, keď sa stráca?

1. Neklesajte na duchu

Desí vás všetko, čo ešte musíte urobiť? Odkladáte aj tú najjednoduchšiu úlohu, pretože sa vám zdá, že vám odoberie posledný zvyšok energie? Panika a odpor nie sú dobrým znamením. Pravdepodobne ste klesli na duchu v dôsledku toho, že ste zanedbali svoje telo. O tom, že psychické a fyzické zdravie človeka je úzko prepojené, určite viete. Ich odrazom je výkonnosť. Ak klesá, človek sa vo svojej koži cíti zle. Čo pomôže? Vyspať sa. Najesť sa. Prejsť sa. Nadýchať sa. Odmeniť sa. Všetkému zo spomenutého pridajte na kvalite aj kvantite. Keď uzdravíte telo, pozdvihnete ducha.

2. Myslite pozitívne

Prejavom negatívneho zmýšľania je nízka sebadôvera. Ak vás umára a trápi každý kritický komentár na vašu adresu, nemáte to sami so sebou ľahké. Ľudia s nízkym sebavedomím zvládajú ťažko pozornosť ostatných, čo im značne komplikuje profesionálny život. Je priam nemožné udržať si motiváciu, keď na sebe a svojej práci vidíte len samé chyby. Zmeňte to. Myslite pozitívne a každý deň sami sebe adresujte aspoň jeden kompliment. Článok o tom, ako si zvýšiť sebavedomie, uverejníme na našom blogu už čoskoro.

3. Predstavujte si cieľ

Problém s chýbajúcou motiváciou neprichádza na začiatku cesty, ani tesne pred jej koncom. Nastáva niekde uprostred, keď už človek vynaložil väčšinu síl, no stále má pred sebou poriadny kus roboty. Zrazu pociťuje krízu. Ako to nevzdať a vydržať je otázkou odhodlania a imaginácie. Nikdy si neprestaňte predstavovať cieľ. Nikdy. Len vy viete, prečo ste si ho určili a kam sa chcete dostať. Na ničom inom nezáleží.

4. Problémy riešte okamžite

Cesta k úspechu nie je priama, ale divoká, pretkaná množstvom prekážok a každodenných problémov, ktoré, keď sa nakopia, vyvedú človeka z miery. Riešte ich okamžite. Čokoľvek vám skomplikuje deň, nech neskomplikuje aj ten ďalší a ďalší a tak ďalej. Nech je to záležitosť, ktorú vyriešite a zmietnete zo stola. Takto budete mať nielen čistý stôl, ale aj čistú myseľ schopnú sústrediť sa na svoj cieľ bez straty motivácie.