Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Správny líder nedeleguje tieto veci na ostatných

Zverejnené
Líder

Nech podnikáte v akomkoľvek segmente alebo ste vysokopostavený zamestnanec významnej firmy, je potrebné naučiť sa správne delegovať isté časti biznisu. Pretože ste líder, umožňuje vám to totiž venovať sa tomu, čo naozaj viete robiť najlepšie. Existuje však niekoľko súčastí biznisu, v ktorých je dobré zostať sám a nedelegovať ich na ostatných. Ktoré to sú?

Líder nestráca svoju víziu

Vízia je v každej úspešnej firme alfa a omega správneho fungovania. Úspešný biznis dosiahnete iba vtedy, ak sa budete pozerať vpred a stanovíte si jeden veľký cieľ. Chcete, aby vašu čokoládu ponúkali v najlepších hoteloch a reštauráciách? Túžite, aby sa vaša kozmetika nachádzala v každej kúpeľni? Idete na to správne. Nestrácajte svoju víziu a pokračujte v nej. Nenajímajte si profesionálov, ktorí prinesú novú víziu.

Líder si drží svoje hodnoty

Keď si raz niečo poviete a sľúbite, dodržte to. Nechcete, aby sa vo vašej čokoláde nachádzali umelé farbivá? Ste proti testovaniu vašej kozmetiky na zvieratách? Nenechajte sa nikým ovplyvniť a stojte si za týmito hodnotami. Prejaví sa to na vašich predajoch. Nedovoľte, aby to najatý človek zmenil.

Firemná kultúra zostáva dôležitou súčasťou

Stanovte si, ako by mala vyzerať vaša firemná kultúra. Chcete, aby vaši zamestnanci nosili farebné uniformy a boli k zákazníkom kamarátski? Alebo túžite po tom, mať prémiový biznis, ktorý sa k zákazníkom správa v rukavičkách? Nech je vaša kariéra akákoľvek, firemná kultúra by mala zostať taká, akú chcete vy. Táto firemná kultúra vás bude definovať a umožní vám naďalej rásť.

Najmite si finančných odborníkov. Tí vám môžu pomôcť zlepšiť niektoré procesy vo vašej firme a vďaka pôžičke zvýšiť percentuálny rast firmy. Dennú exekutívu, vozenie tovaru, objednávky a ďalšie súčasti firemného fungovania pokojne delegujte. Hlavné veci, ako je sledovanie stratégie, firemnú kultúru a podobne si radšej nechajte pre seba. Nikto totiž nevidí do značky lepšie než jej zakladateľ. A čo si o tom myslíte vy? 🙂

  • Zdieľať