Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Richard Branson: podnikateľ, ktorý vie všetko

Zverejnené
Richard branson

No dobre, tak všetko asi nie, ale vie veľa. Tak veľa, že Richard Branson založil okrem svojej nahrávacej spoločnosti aj aerolinky a cestovnú kanceláriu, ktorej misiou je robiť výlety do vesmíru. Mnohí ho porovnávajú s Elonom Muskom, títo dvaja ľudia sú však veľmi odlišní. Richard totiž svoj biznis stavia najmä na vysokoziskových aktivitách.

Richard Branson je ďalší úspešný Angličan

Richard odmalička trpel dyslexiou, čo brzdilo jeho školský rozvoj. Našťastie táto porucha ho nezbrzdila natoľko, aby nezačal podnikať. Už na strednej škole viedol časopis o kultúre mladých s názvom Student, ktorý mu začal  vynášať prvé peniaze prostredníctvom reklamy. Každý, komu sa raz už začalo dariť, vie, že stačí prekonať niekoľko úvodných fáz neúspechov a ste tam. A rovnako to bolo aj s Richardom.

Richard Branson a muzikantské esá

V novej nahrávacej spoločnosti nahral svoj megahit Mike Oldfield, čo pre Richarda znamenalo raketové odštartovanie kariéry. Na základe tohto úspechu k sebe dokázal vlákať aj mená ako Sex Pistols, the Rolling Stones a ďalší. O tom, že sa chýry ďalej niesli až smerom k zisku postu 6. najúspešnejšej nahrávacej spoločnosti na svete, sa nedá pochybovať.

Len pri hudbe však neostalo

Richard Branson sa však čoskoro pustil do ďalších odvetví. Založil sieť obchodov s hudbou Virgin, začal vyrábať mobilné telefóny, vytvoril úspešného mobilného operátora, začal podnikať spomínané výlety do vesmíru a vlastní aj úspešnú loveckú rezerváciu. Takmer všetky jeho podnikateľské aktivity sú úspešné – a to vrátane železníc, ktoré založil, alebo aj spomínaná letecká spoločnosť, ktorá denne prepravuje tisíce pasažierov.

Richard Branson zažil aj neúspech

Samozrejme, aj v životoch úspešných podnikateľov sa nachádza slovko „neúspech“. Nahrávacia firma Virgin v roku 1992 prekonávala finančné problémy a vykúpením sa jej stal až predaj jej konkurencii, Thorn EMI. Hoci bol Richard z tejto udalosti zdrvený, pozviechal sa a dnes je majiteľom úspešných podnikov, ktoré si vzájomne nekonkurujú. Zo značky Virgin tak urobil synonymum úspechu.

Ak chcete s financiami narábať tak úspešne ako Richard Branson, oslovte profíkov zo spoločnosti Finanzpartner. 🙂

  • Zdieľať