Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Skoncujte s prokrastináciou: čo zlé nám môže priniesť?

Zverejnené

Mnoho z nás to zažilo. Šoférujete svoje auto, keď tu za vami zbadáte policajné svetlá, ktoré blikajú ako vianočný stromček. Čo sa deje? Odstavíte auto a policajt podíde k vášmu otvorenému oknu. „Viete, že nemáte platnú STK?“ spýta sa vás. V tom momente si uvedomíte, akú chybu ste spravili. A môže za to prokrastinácia!

Mesiac ste si vraveli, že „zajtra pôjdem na STK.“ Napokon ste sa tam nedostali, pretože ste túto povinnosť donekonečna odkladali. A to napriek tomu, že ste vedeli, že si vás to aj tak počká. Už viete, prečo je prokrastinácia taká zlá?

Prokrastinácia má na svedomí veľa meškaní

Mohli ste získať novú zákazku, ale kvôli odkladaniu vypracovania zadania ste sa k tomu nedostali. Stratili ste klienta, pretože ste meškali s prácou, ktorú ste preňho mali vybaviť. Je nespočetne veľa oblastí, kde na nás číha prokrastinácia. Zaujímavé pritom je, že si týmto ľudia v podstate sami hádžu pod nohy polená, pretože sami sebe škodia.

Prokrastinácia stojí peniaze

Nech je vaša kariéra akákoľvek, v konečnom dôsledku je prokrastinácia častokrát dôvodom zbytočne stratených peňazí. Povedzme si to na jednoduchom príklade: Jozef aj Jana obaja chcú investovať 100 000 €. Jozef začne vkladať od prvého roku 10 000 € na termínovaný účet so 6 % návratnosťou. Jana však čaká a peniaze zbytočne „suší“ na bežnom účte.

Prvé peniaze investuje až po 10 rokoch a na dobu 10 rokov. Obaja teda investovali 100 000 €, ale Jozef získal po 20 rokoch výrazne viac peňazí.

Premôžte sa, premôžete aj prokrastináciu

Prokrastináciu nie je také ťažké poraziť. Jednoducho si povedzte, že to musíte urobiť. Toto platí obzvlášť vtedy, keď ide o peniaze (s tými vám radi poradia odborníci na financie). Nenechajte si zobrať to, čo sa dlho snažíte dosiahnuť. Prokrastinácia vôbec nemusí existovať, stačí vám iba silná vôľa a máte postarané.

  • Zdieľať