Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Priatelia a „priatelia“: je v tom veľký rozdiel

Zverejnené
Priatelia

Nezáleží na tom, či pracujete ako riaditeľ banky, opravár áut alebo kozmetička. Pre ľudí okolo vás predstavujete výhodu. Priatelia vás využijú aj ako riaditeľa banky – môžete im dať zľavu na bankové produkty, ako opravár áut im opravíte auto za náklady a ako kozmetička môžete ošetriť pleť vašich priateliek za lepšiu cenu. Lenže, dávajte pozor, komu svoju energiu a možnosti venujete.

Tisíce priateľov? Kdeže

Aj keď to momentálne na sociálnych sieťach vyzerá tak, že každý je mimoriadne obľúbený, často to tak nie je. Niektorí majú stovky až tisícky priateľov, čo je pre väčšinu ľudí ťažko dosiahnuteľný stav. Naučte sa rozpoznávať tých, ktorí vás iba využívajú. Dá sa na to použiť intuícia, ktorá vám povie, či vás komunikácia s nimi nabíja energiou alebo ju, naopak, odčerpáva.

Priatelia ovplyvňujú kvalitu života

Ak vo vašom živote prechádzate náročnou fázou a rozmýšľate napr. nad tým, že zmena kariéry je to pravé riešenie, je dôležité, aby ste okolo seba mali kvalitných priateľov. Týmto najviac trpí dnešná generácia, ktorá ako prvá vyrastá na smartfónoch. Kvôli tomu sú ich zoznamy priateľov plné falošníkov, ktorí im len berú energiu.

Falošní priatelia oberajú aj o financie

Keď vám finanční poradcovia poradia, ako narábať so svojimi financiami, dávajte si pozor, aby vás falošní priatelia o ne vzápätí neobrali. Ich charakteristickým znakom je to, že sa ozývajú iba vtedy, keď potrebujú od vás službu, ktorú im môžete dať vďaka svojej práci alebo postaveniu. A to by mal byť pre vás alarmujúci signál, že niečo je zle.

Nezabudnite, že dobrý priateľ vám pomôže kedykoľvek – nenechajte sa oberať o drahocennú energiu. Získať ju môžete vtedy, keď máte dobré zamestnanie alebo prosperujúcu firmu, ktorá vás bude nabíjať nielen energiou, ale aj financiami. Máte skúsenosť so zlými „priateľmi“ aj vy?

  • Zdieľať