Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Predražené potraviny: ktoré nám berú veľa z peňaženky a telu dávajú iba minimum?

Zverejnené

Cesta za lepším zdravím častokrát zahŕňa zvýšené výdavky, či už na kvalitnejšiu zeleninu alebo mäso. Aj tu však platí „dvakrát meraj, raz rež“. Netreba veriť každej informácii, ktorú ohľadom stravovania na internete nájdete. Niektoré mýty totiž nerobia nič iné než to, že vám z peňaženky vezmú pekných pár desiatok alebo stoviek eur mesačne na potraviny navyše.

Vitamíny a doplnky výživy

Napr. v USA minú jej obyvatelia viac ako 25 miliárd ročne na vitamíny a doplnky výživy. Množstvo vedcov pravidelne spochybňuje účinky vitamínov, a to vrátane multivitamínov. Keďže vo väčšine krajín nespadajú pod zdravotnícke orgány (nejde o liečivá), často sľubujú viac než môžu splniť. Vždy preto dobre zvážte, či potrebujete ten nový vitamínový doplnok.

Sú bezgluténové výrobky naozaj hodné svojej povesti?

Stúpajúca obľúbenosť bezgluténových potravín vyťahuje každý rok viac a viac peňazí z peňaženiek spotrebiteľov. Ak naozaj nemáte intoleranciu na glutén alebo celiakiu, tieto výrobky vám k ničomu nedopomôžu. Neexistuje žiadny dôkaz, že by bezgluténové produkty pomáhali pri chudnutí.

Detox? Stačí vám čistá myseľ

Detoxikácia pomocou rôznych detoxikačných štiav je dnes obľúbeným spôsobom na odstránenie jedovatých látok z tela. Pre množstvo ľudí však môže byť takáto „liečba“ dokonca až nebezpečná. Zlepšite si stav svojej peňaženky a nemíňajte prostriedky na džúsy – spoľahnite sa na to, že vaše telo to spraví za vás vďaka obličkám a pečeni.

Super potraviny

Super potraviny sú všetky tie moderné acai a goji doplnky, ktoré každým rokom pribúdajú. Je to však často skôr marketing než účinný liek. Stavte na vyvážený stravovací plán a dostatok pohybu, čo vám pomôže omnoho viac. A finančná sloboda s vaším zdravím tiež dokáže zázraky. 🙂

  • Zdieľať