Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Prečo je dôležité mať ciele a poznať účel života?

Zverejnené

Čím viac rokov máme a čím viac sa naučíme o ľuďoch, ktorí nás v živote sprevádzajú, tým výraznejšie si uvedomujeme, aké dôležité je stanoviť si v živote ciele a poznať aj účel nášho života. Totiž, človek, ktorý si v živote tieto veci stanoví, má cestu o niečo ľahšiu, pretože vie zhruba, čo robiť, aby to dosiahol. Keď neviete ani to, čo chcete dosiahnuť, aká je šanca, že niečo dosiahnete?

Malé ciele sa stanú väčšími

Netreba hneď začínať vo veľkom. Prečo? Lebo čím väčší cieľ si stanovíte, tým bude pre vás ťažšie ho dosiahnuť. Samozrejme, ak viete, že do desať rokov chcete mať veľký dom a krásnu rodinu, držte sa toho. Ale tento jeden veľký cieľ si „rozkúskujte“ na niekoľko menších.

Tie vám udržia motiváciu. Chcete si kúpiť nové auto? Stanovte si to za jeden z menších cieľov. Keď si ho kúpite, udrží vás to motivovanými a dosiahnutie veľkého cieľa bude o niečo bližšie.

Tieto fakty nám overila história

Už v koncentračných táboroch to fungovalo tak, že ľudia, ktorí si stanovili ciele a našli zmysel v tom, čo sa práve deje, dokázali odolať extrémnemu stresu omnoho lepšie než tí, ktorí tak neurobili. Podobne to bolo aj s mnohými chorými ľuďmi, ktorí trpeli „nevyliečiteľnou chorobou“. Z takej sa razom stala vyliečiteľná a vďaka zmyslu života tak získali šancu opäť žiť.

Nemusíte byť chorí a ani sa vám v živote nemusí stať nič zlé. Jediné, čo je dobré, je stanoviť si čiastkové a veľké ciele a tiež si povedať, pre čo vlastne žijete. Bude vás to napĺňať a aj váš život sa stane o čosi krajšou rozprávkou. A ak budete potrebovať novú kariéru, pozrite si túto. Aj zmena povolania totiž patrí medzi čiastkové ciele.

  • Zdieľať