Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Pracovný dress code v pánskom obliekaní

Zverejnené

Dress code sú pravidlá, ktorými sa riadime pri výbere oblečenia na jednotlivé udalosti, či už spoločenské alebo pracovné. 

Poznáme dve hlavné úrovne odievania po práce, a to formálne (Business Formal) a neformálne (Business Casual). Pri výbere oblečenia sa riadime oblasťou, v ktorej pôsobíme, postavením a pracovným programom.

„Štýl je spôsob, ako povedať, kto ste, bez toho, aby ste museli hovoriť.“
Rachel Zoe

Business Formal

Základom je oblek a jeho povinná trojkombinácia – sako, nohavice, kravata. Dbajte na kvalitný strih a materiál. Pri farbách platí – menej je viac. Pôsobiť by ste mali vyžehlene a upravene.

„Elegancia je jediná krása, ktorá nikdy nezmizne.“
Audrey Hepburn

Business Casual

Štýl, ktorý sa v posledných rokoch teší u pánov veľkej obľube, má tri úrovne. Smart je spomedzi nich najviac elegantná, Classic najviac rozšírená a Relaxed nepochybne najviac pohodlná. Dovoliť si môžete košeľu s krátkym aj dlhým rukávom, saká v športových strihoch a nápaditých farbách či látky s detailami ako prúžky, káro a pod. Nohavice a sako nemusia farebne korešpondovať. Pozor však na tenisky, džínsy a mikiny, stále ide o štýl Business, hoci s prívlastkom Casual.

„Rozdiel medzi štýlom a módou je kvalita.”
Giorgio Armani

Nabudúce: Pracovný dress code v dámskom obliekaní