Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Pracovný dress code v dámskom obliekaní

Zverejnené

Pravidlá, podľa ktorých sa obliekame na rôzne príležitosti v profesionálnom živote, nazývame pracovný dress code. 

Ako sme uviedli v poslednom článku venovanom pánskemu obliekaniu do práce, poznáme (čo platí tak pre pánov, ako aj pre dámy) dve hlavné úrovne odievania po práce, a to formálne (Business Formal) a neformálne (Business Casual).

„To, čo nosíte, je spôsob, ako sa prezentujete svetu, najmä dnes, keď medziľudské vzťahy plynú tak rýchlo. Móda je priamy jazyk.“

Miuccia Prada

Nezabúdajme, že pri výbere oblečenia sa riadime oblasťou, v ktorej pôsobíme, postavením a pracovným programom.

„Keď si niečo skúšate, mali by ste si vedieť odpovedať na tieto otázky: Na koľko spôsobov môžem toto nosiť? Môžem si to obliecť do práce? Na večeru alebo drink? Mám to na niekoľko ročných období? Ak sa nad týmito otázky silno zamyslíte, nechajte to v obchode.“

Michael Kors

Business Formal

Ideálnou voľbou je kostým, či už sukňový (pôsobí viac formálne) alebo nohavicový. Ak nie ste kostýmový typ, stavte na kombináciu šiat so sakom. Pri výbere šiat sa riaďte typom postavy. Zaručená klasika, ktorou nič nepokazíte, sú šaty v puzdrovom strihu. Pre tento štýl je charakteristická jednofarebnosť a jednoduchosť.

„Ženy by mali útrácať menej peňazí za šaty a viac peňazí za eleganciu.“

Coco Chanel

Business Casual

Zabudnite na kostým. Sukne a nohavice sa v tomto štýle osamostatnili od sák, už netvoria nerozlučnú dvojicu, čo vám dovoľuje popustiť uzdu fantázie a kombinovať. Nebojte sa vlastnej módnej kreativity. Vyberať môžete z blúzok,  topov, tričiek, pulóvrov, sukní, nohavíc, sák a šiat rôznych farieb a materiálov.

„Mať vkus znamená mať svoj vlastný vkus.”

Christian Dior