Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Pracovné miesta na Slovensku opäť pribúdajú

Zverejnené
Pracovné miesta

347 pracovných miest? Celkom slušné číslo. Práve toľko Slovákov sa rozhodli zamestnať dokopy traja zahraniční investori. Spoločnosti Dongil Rubber Belt, Pankl Automotive a Röchling Automotive chcú preinvestovať v Topoľčanoch, Novom Meste nad Váhom a v Považskej Bystrici viac ako 48 miliónov Eur. Firmy už dokonca požiadali aj o poskytnutie investičnej pomoci. Pracovné miesta sú na Slovensku veľmi dôležité.

Pracovné miesta aj vďaka prevodovkám

Druhá menovaná, Pankl Automotive, prinesie zriadenie vysokovýkonného centra pre výrobu krytov na prevodovky a motory. Výbornou správou je aj to, že firma plánuje investičný zámer začať realizovať ešte v roku 2017. Celkovo prinesie až 120 nových pracovných miest a preinvestuje vyše 12 miliónov Eur.

Dongil Rubber Belt je kórejská spoločnosť, ktorá vyrába gumové tesnenia v Považskej Bystrici. Chce rozšíriť svoj existujúci výrobný závod a preinvestovať až 19,2 milióna Eur. Prínosom budú aj pracovné miesta v celkovom počte 150. Poslednou firmou je Röchling Automotive, ktorá v obci Kočovce (okres Nové Mesto nad Váhom) vybudovať novučký podnik na výrobu automobilových komponentov z plastu.

Pracovné miesta stále rastú

Slovensko si v poslednej dobe užíva rekordnú nezamestnanosť, ktorá v žiadnom okrese nepresahuje 6 %. To je naozaj výborný výsledok. Ideálnym stavom je, samozrejme, keď je nezamestnanosť nulová, to je však veľmi ťažko uskutočniteľný výsledok.

Najlepšiu šancu zamestnať sa majú vzdelaní ľudia, ktorí sa pohybujú v tzv. moderných odvetviach. Patria sem IT sektor, ale aj ten finančný. Ak premýšľate nad svojou kariérou, možno bolo fajn vyskúšať prácu v spoločnosti Finanzpartner, ktorá momentálne prijíma nových zamestnancov pod svoje krídla.

Finanční odborníci sú nutnými zamestnancami dnešnej doby, pretože banky ponúkajú množstvo finančnýh produktov, v ktorých je extrémne náročné sa dobre vyznať.

  • Zdieľať