Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Práce veľa, času málo? Získajte náskok v nedeľu večer

Zverejnené

Poznáte to. V nedeľu ráno máte chuť vyhadzovať palacinky, s blížiacim sa večerom vo vzduchu lieta akurát tak napätie. Nálada klesá, stres stúpa. Nezaspím na poradu? Prešiel som všetky pripomienky k projektu? Majú deti všetko nachystané? Urobili si cez víkend úlohy? Čeľte nepriateľovi, nedeľnú úzkosť je možné poraziť jedine v nedeľu. 

Nervozita spájaná so siedmym dňom týždňa údajne nemá priamy súvis s tým, či na druhý deň vykročíte do práce, ktorú obľubujete, alebo nie. Príčinou je, že kým na začiatku víkendu máte chuť na všetko, čo sa cez týždeň stalo, zabudnúť, na jeho konci ste nútení rozpamätať sa na každý zaužívaný úkon a opäť, tak ako každý týždeň, nastúpiť do idúceho vlaku.

Extrémne presuny zo stavu ničnerobenia do pracovného kolotoča sa organizmu môžu zdať drastické a v nedeľu večer to predvídavo dáva najavo zvýšeným tepom. Znížte ho uplatnením pár jednoduchých pravidiel.

Portál Business Insider uvádza deväť súčastí nedeľného programu úspešných ľudí.

  1. Zábava
  2. Plánovanie s týždňovým predstihom
  3. Šport
  4. Zdravá strava
  5. Čítanie
  6. Odpovedanie na nevybavené emaily, hovory a správy
  7. Odpojenie sa od sveta (internet, telefón) okamžite po splnení predchádzajúceho bodu
  8. Dobrovoľníctvo, pomoc iným
  9. Naplánovanie kvalitného spánku

Inšpirujte sa a prežívajte príjemné a pohodové nedeľné večery.