Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Práca, akú ste ešte nerobili: určite ju vyskúšajte

Zverejnené
Práca

Dnes je veľmi obľúbené sťažovať sa na to, že množstvo zamestnávateľov vyžaduje od vhodných kandidátov takmer nemožné. Hneď po ukončení školy by ideálne chceli, aby kandidáti mali 5 a viac rokov praxe a podobne. Lenže, toto je pre väčšinu študentov, najmä tých s náročnejšími školami nemožné. Pritom práca je určená aj pre nich.

Dnes si povieme, prečo je dobré zamestnávateľov presvedčiť, aby vám dali prácu aj bez praxe v obore.

Vaša práca nemusí byť stále rovnaká

Ľudia, ktorí sú z oboru, môžu častokrát trpieť syndrómom vyhorenia. Je to spôsobené tým, že už niekoľko rokov robia v podstate to isté a podvedome ich práca už nebaví. Ak ste inteligentný človek, ktorý sa ľahko prispôsobuje novovzniknutým podmienkam, nie je dôvod na to, aby ste sa danú prácu nenaučili. Samozrejme, nemôže ísť o zamestnanie typu lekár alebo pilot – na to naozaj potrebujete školu alebo akreditovaný kurz.

Presvedčte zamestnávateľa, že ste tí praví

Na pohovore alebo pri posielaní životopisu dajte jasne najavo, že ste ochotní sa učiť a zo začiatku prijať aj slabšie ohodnotenie. Keď to s vami váš nový zamestnávateľ „riskne“ a uvidí, že sa snažíte a ide vám to, rád vám ohodnotenie časom zdvihne. Možno sa dokonca do niekoľkých rokov alebo mesiacov stanete aj lídrom firmy. Dnešná doba nám to totiž umožňuje.

Nebojte sa pýtať

Ako nováčik vo firme, ktorý navyše nemá dlhú prax v obore, ste ospravedlnení z pýtania sa. Pretože kolegovia vedia, že nie ste odborník, radi vám odpovedia a nebudú sa tváriť neochotne. Každý totiž raz začínal. Niekto už na strednej kódoval programy, druhý sa to naučil v tridsiatke na IT kurze. Ľahko sa však môže stať, že ten, ktorý začal neskôr, toho prvého predbehne.

Mentálna rutina vie ľahko podkopať nohy aj tomu najväčšiemu odborníkovi – pritom ľudia bez praxe sú prehliadaní, pretože v CV-čku alebo v portfóliu nemajú zvučných klientov. Skúste svoju kariéru zmeniť a nebojte sa hlásiť aj tam, kam by ste sa predtým nehlásili! 🙂

  • Zdieľať