Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Poistka úveru alebo hypotéky: nezabudnite na ne

Zverejnené
Poistenie hypotéky

Úver alebo hypotéka sú zaväzujúce a schopnosť ich splácať závisí napríklad aj na vašom zdravotnom stave. Poistka hypotéky je preto ideálnou zábezpekou na prípady, kedy by sa mohlo stať, že ju nezvládate splácať. Ľudia si v dnešnej dobe poisťujú doslova kuriózne veci – napríklad aj časti svojho tela. Poistka úveru by tak mala byť naozaj základom.

Základné riziká, ktoré spôsobujú neschopnosť splácať úver, sú smrť, dlhodobá PN, trvalá invalidita alebo strata zamestnania.

Poistka hypotéky v troch variantoch

Poistenie si k hypotéke môžete dokúpiť priamo v banke, ktorá vám hypotéku poskytuje. V tomto prípade si teda kupujete akýsi balíček, kde sú poistné sumy pevne určené. Druhou možnosťou je osloviť spoločnosť Finanzpartner, v ktorej vám odborníci na financie radi navrhnú poistenie vytvorené presne pre vás. Treťou možnosťou je doplnenie poistných rizík do už existujúceho poistenie.

Výhody a nevýhody jednotlivých variantov

Poistenie hypotéky, ktoré si zakúpite priamo pri jej vybavovaní, sa nemení počas platnosti úverovej zmluvy. Poistná suma v tomto prípade vždy vykrýva iba aktuálnu zostatkovú sumu úveru, čiže v prípade núdze nedostanete žiadne peniaze navyše.

Poistenie na mieru zase zohľadňuje priamo konkrétne faktory ovplyvňujúce daného človeka. Treba si dobre premyslieť, aké konkrétne poistenie budete chcieť. Živiteľ rodiny je ohrozovaný viacerými rizikami, ako je smrť aj práceneschopnosť. Bezdetný človek si však bude dávať pozor najmä na invaliditu. Takéto individuálne poistenie vás preto dokáže lepšie ochrániť.

Ak už úver alebo hypotéku máte poistenú, odporúčame doplniť si poistné riziká priamo do poistenie. Spresníte si tak jeho plnenie a v prípade potreby nezostanete v núdzi. Ľudia pri poistení hypotéky často robia aj niekoľko chýb, ako je nepravdivo vyplnený zdravotný dotazník alebo priveľmi nízka poistná suma. Oslovte profesionálov a nič také sa vám nestane.

Ak sa chcete viac orientovať vo svete finančných produktov a premýšľate nad zmenou kariéry, Finanzpartner hľadá nové tváre.

  • Zdieľať