Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Päť tajomstiev, ako uspieť s novoročnými predsavzatiami

Zverejnené

S blížiacim sa koncom kalendárneho roka ľudí prepadá túžba rýchlo vymyslieť novým dňom nové naplnenie, ktoré ich posunie opäť o kúsok bližšie k úspechu. 

Život je zmena a zmena ľudí láka, no viac než novoročné predsavzatia sa do úspechu rátajú reálne dosiahnuté ciele. Ako premeniť jedno na druhé?

1. Definovanie cieľov musí byť čo najviac špecifické

Začnem sa viac hýbať je slabá veta do bitky s vlastnou lenivosťou. Buďte k sebe nekompromisný a stanovte si konkrétne dni a aktivity. Každý utorok a štvrtok squash, v soboty plávanie. Znie to dôveryhodnejšie, čo poviete?

2. Progres treba zaznamenávať

Dajme tomu, že vaším predsavzatím je naučiť sa cudzí jazyk. Ste nútení postupovať krok za krokom, slovíčko za slovíčkom. Po každom tematickom celku sa vždy otestujte a získajte prehľad o tom, kam ste sa už od januára posunuli.

3. Trpezlivosť prináša ruže, ale najprv vyrastá tŕnie

Nehádžte flintu do žita pri prvom neúspechu alebo zaváhaní. Od prvého januára držíte diétu a na Troch kráľov sa už zalizujete po tretej miske zmrzliny? Máte pocit, že keď už ste záväzok porušili, tak je jedno, akou mierou? Nevracajte sa po každom prehrešku na začiatok a pokračujte v nastavenom stravovaní.

4. Ciele by nemali byť pred rodinou a priateľmi utajené

Naberte guráž a zverte sa im. Uľaví sa vám a zároveň získate podporovateľov. Ak chcete prestať fajčiť a kamarátom o tom nepoviete, budú vás ponúkať cigaretou ako zvyčajne. Spočiatku možno odoláte, no časom hrozí, že skĺznete a ponúknete sa.

5. Úspechu predchádza séria pádov, múdri sa z nich poučia

Nepôjde to ľahko. Bude to chcieť veľa driny, potu a motivácie. Nestrácajte odhodlanie ani v okamihoch, keď budete, takpovediac, na kolenách. Vstaňte, oprášte sa a poučení z čiastkových neúspechov hrdo kráčajte v ústrety splneným snom.

DRŽÍME PALCE!

Múdrosť na záver:

“Vaše ciele musia byť také veľké, aby vás ráno vytiahli z postele, aby vás motivovali.”

Paul McKenna