Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Nevzdorujte vlastným snom. Po čom ľudia najviac túžia?

Zverejnené

Život nie je súdny proces. Nikto vás neobžaloval z túžby, preto nie je dôvod vznášať námietky. 

Po čom ľudia najviac túžia a ako tieto túžby sami pred sebou spochybňujú? Znejú vám povedome? Schválne, ak by ste sa na svoj život pozerali s časovým odstupom, povedali by ste na niektorú z týchto námietok  „prijíma sa“?

ŠŤASTIE

Námietka: Neviem, čo chcem. Už si ani nepamätám, čo by ma mohlo naplniť šťastím. Čo z toho, čo chcem, chcem len preto, lebo to chcú ľudia v mojom okolí? Kto vlastne som a po čom naozaj túžim?

PENIAZE

Námietka: Nemám dosť peňazí na veci, po ktorých túžim. Keďže neviem presne, po čom naozaj túžim, zoznam narastá . Potrebujem stále viac a viac peňazí, lebo chcem uspokojiť všetky túžby.

SLOBODA

Námietka: Nemôžem stratiť prácu a žiť slobodne. Bez práce nebudem mať peniaze na veci, po ktorých túžim a tých je veľa, lebo ešte presne neviem, čo ma uspokojí a urobí šťastným.

POKOJ

Námietka: Čo je pokoj? Ak neviem definovať, čo hľadám a kde to mám hľadať, nikdy to nenájdem. Najskôr by sa mohol skrývať v slobode, ale to nezistím, lebo sa bojím oslobodiť, mám priveľa túžob.

Múdrosť na záver:

„V pätnástich rokoch sa môj duch zaoberal štúdiom.

V tridsiatke som nadobudol pevné názory.

V štyridsiatke som prestal pochybovať.

V päťdesiatke som poznal vôľu nebies.

V šesťdesiatke bolo moje ucho spoľahlivým nástrojom na prijímanie právd.

V sedemdesiatich môžem nasledovať túžby môjho srdca bez toho, aby som porušoval akékoľvek pravidlá.“

Konfucius

Nevzdorujte vlastným snom, hrozí vám, že skončíte zacyklený v kolobehu pochybností. Pre povolenie nasledovať svoje túžby nemusíte čakať do staroby. Námietka? Zamieta sa!