Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Nemíňajte peniaze na zbytočnosti. Ktoré lákadlá na nás najčastejšie útočia?

Zverejnené

Významná osobnosť svetovej histórie, Benjamin Franklin, jedného dňa povedal: „jeden ušetrený dolár je jeden zarobený dolár.“ A nemohol mať väčšiu pravdu! Ak chcete v živote viac ušetriť alebo, naopak, viac zarobiť, najskôr by ste mali vedieť, s čím môžete rátať. Napr., aké sú vaše výdavky na konkrétne oblasti života a podobne. Dnes si povieme o niekoľkých top lákadlách, kvôli ktorým míňame veľké prostriedky.

Výpredaje a ich kolega, impulzívny nákup

Impulz a zaháňanie smútku nákupmi rozhodne neprospieva vašej finančnej situácii. Jasné, že si môžete spraviť radosť novou vecou, ak na ňu máte. Horšie však je kupovať si množstvo vecí len preto, lebo sú vo výpredaji. O to viac, keď tieto veci často zostanú ležať v skrini niekoľko rokov nedotknuté.

Permanentka do fitka za zbytočné peniaze

Ľudia si častokrát permanentku do fitka kúpia, po pár dňoch alebo týždňoch však prestanú cvičiť. Tieto permanentky sú často viazané na určitú dobu (niekoľko mesiacov). Ak chcete niečo robiť so svojim telom, začnite pomaly pohybom, ktorý vás nič nestojí – napr. beh alebo jogging. Permanentka predsa pár týždňov počká. 🙂

Pozor na predplatné

Ak zbytočne platíte drahé poplatky za paušál alebo káblovku, skúste s poskytovateľmi služieb vyjednávať a cenu si znížiť. Absolvovať však môžete aj stretnutie s finančnými poradcami, ktorí vám túto a mnoho ďalších rád, ako priamo zarobiť peniaze, dajú.

Slovensko má super vodu

Minerálky? Na Slovensku a v 21. storočí? Z kohútikov nám tečie výborná slovenská voda, ktorá je zdravá, čistá, chutná a lacná. 1000 litrov jej stojí iba 1,2 Eur, zatiaľ čo balená voda až približne 300 Eur. A to už je naozaj čo povedať.

Ak by ste radi zarobili peniaze navyše, na zmenu kariéry nikdy nie je neskoro. Ak si však osvojíte dodržiavanie jednej z našich štyroch rád, množstvo peňazí vám zostane na veci, na ktorých záleží viac.

  • Zdieľať