Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Stres vplýva na každého trochu inak. Aké negatívne efekty však prináša?

Zverejnené
No-Stress

Stres je reakcia nervového systému na rôzne neočakávané alebo nepríjemné udalosti, ktoré nás v živote stretnú alebo iba čakajú. Má rôzne sprievodné efekty, ako je napr. zrýchlený tep srdca, napínanie svalov, kŕče v žalúdku… Okrem vonkajších znakov však má aj tie omnoho nebezpečnejšie – vnútorné. Psychika trpí a stres dokonca skracuje aj život.

Častým spúšťačom stresu je finančná nestabilita

Mnoho ľudí na dennej báze žije na hranici finančnej neistoty. Trápia nás pôžičky, úvery, debet na účte, vyčerpaná kreditka, a mnoho iných. Toto všetko však nemusíte prežívať, stačí sa pozrieť, ako si zaistiť finančnú stabilitu a žiť tak pohodlný a bezstresový život. Hoci na dočasné odstránenie stresu dobre poslúži napr. meditácia alebo joga, to nie je odstránenie jeho pravej príčiny.

Ak chcete žiť bez stresu, odstráňte jeho príčinu

Príčinou stresu je okrem finančnej situácie napr. aj ťažká udalosť v rodine, zlé manželstvo, alebo neposlušné deti. Nezabúdajte však, že všetko je o očakávaniach. Ak ich máte prehnane vysoké, potom vás ani malá radosť tak nepoteší. Stačí mať očakávanie nastavené o trošku nižšie a váš život hneď nadobudne kontúry šťastia.

Nekupujte si to, čo je nad vaše možnosti

Ďalšou potenciálnou príčinou vzniku stresu je aj život nad naše aktuálne možnosti. Pre chvíľu šťastia z nákupu želanej veci neskôr prežívame smútok z finančnej situácie. Nezabúdajte, že vždy je čas na zmenu života. Ak nie ste spokojní vo svojej aktuálnej práci, stačí urobiť jeden, maximálne dva krôčiky a váš život môže vyzerať úplne inak! 🙂

Nedovoľte stresu dýchať

Nedopustite, aby vás stres opantal a vyhral nad vami. Stačí, aby ste mali zdravý životný štýl a dobrú finančnú situáciu a všetko môže byť razom podľa vašich predstáv. Čo poviete?

  • Zdieľať