Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Naučiť sa ako si plánovať financie je extrémne dôležité. Viete, prečo?

Zverejnené
ako si plánovať financie

Ako si plánovať financie? Otázka, ktorá trápi mnoho ľudí a ani zďaleka nie iba Slovákov. Stačí, keď nás zasiahne nejaká nepredvídaná situácia, ktorá si žiada investície navyše, a hneď máme hlavu v smútku. Pokazené auto, choroba alebo iné dôvody sú zväčša tými, ktorých sa najviac bojíme. Plánovaním financií však dokážete rátať aj s takýmito nákladmi.

Ako si plánovať financie pri hypotéke?

Ak máte hypotéku, každý mesiac si musíte odložiť istú čiastku bokom na splátku. A pretože ide o dôležitý záväzok, nedá sa ho nejaký mesiac len tak nezaplatiť. Kontaktujte vašich finančných poradcov a zaobstarajte si sporenie, kde si budete peniaze odkladať bokom. Ďalšou možnosťou je upraviť si životné poistenie, ktoré vás v prípade potreby bude kryť.

Aj založenie rodiny ovplyvňuje plánovanie financií

Ak si zakladáte rodinu, asi viete, že bez nákladov to nebude. Stačí sa držať niekoľkých rád a razom budete vedieť, ako si plánovať financie. Ak ste živiteľom rodiny, vaša životná poistka pri úrazoch s trvalými následkami by nemala byť nižšia ako hodnota vášho ročného príjmu. Pripoistite sa aj pre prípad úmrtia u živiteľa – aspoň do výšky trojnásobku ročného príjmu.

Ak ste v zahraničí, tiež plánujte

Ako si plánovať financie by ste sa mali naučiť, aj keď ste vycestovali zarobiť si peniaze do zahraničia. Založte si sporiaci účet, alebo aj sporenie na dôchodok alebo životné poistenie. Spolu s vašimi finančnými poradcami myslite aj na to, aby vaša poistka pokrývala denné odškodné počas doby liečenia úrazu a aby platila v rámci Európy alebo krajiny, do ktorej ste vycestovali.

Neberte si úver na dovolenku

Do plánovania financií častokrát zasahujú aj väčšie výdavky ako je napr. dovolenka. Držte sa pravidla nekupovať si na úver veci s krátkou životnosťou (modelový príklad je práve dovolenka). Pár dní luxusného oddychu budete pravdepodobne splácať možno aj rok alebo dva. Radšej si každý mesiac stovečku-dve odložte a pripravte na leto.

Ako si plánovať financie vás naučia odborníci na finančný trh. 🙂

  • Zdieľať