Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Kto nám vládne? Tieto spoločnosti sú najväčšie v USA

Zverejnené
spoločnosti

Hoci na prvý pohľad sa môže zdať, že spoločnosti, ktoré sú najväčšie v USA, nemôžu vládnuť krajinám v Európe. Lenže, vo svojich segmentoch sú častokrát najlepší a to ovplyvňuje aj výrobcov v iných častiach sveta. USA sa stále, aj keď už mierne neprávom, nazývajú aj krajinou splnených snov. Niet sa čomu čudovať – ich systém je nastavený nielen pro-podnikateľsky, ale aj pro-zamestnanecky.

Spoločnosti, ktoré vládli počas uplynulých 100 rokov

Forbes vybralo 100 spoločností, ktoré počas posledných 100 rokov získali štatút najväčších v USA. Na kruhovej vizualizácii dobre vidieť ocenenie spoločnosti, ktoré je upravené o infláciu hodnoty amerického dolára v roku 2017. Zaujímavé je, že za posledných 100 rokov bolo sledované každé desaťročie oddelene.

Všetko pritom sedí do toho, ako sa mení doba. V roku 1917 bola jednoznačnou jednotkou spoločnosť U. S. Steel, pričom rok 1967 sa stal významným pre firmu IBM. Asi sa však nikto nebude čudovať, keď povieme, že top spoločnosti majú v roku 2017 nového kráľa kráľov – Apple. Iba nedávno sa Apple stal prvou verejnou spoločnosťou, ktorá prevýšila 900 miliárd dolárov.

Úspech kedysi by nebol úspechom dnes

Pri pohľade na dnešné čísla pôsobia hodnoty spoločností spred desiatok rokov takmer až smiešne. Na začiatku 20. storočia boli boháči, vlastniaci giganty ako spomínaný U. S. Steel, uznávaní a nikto na nich nemal. Dnes držia všetky tromfy v rukách technologické spoločnosti.

Kvôli (alebo aj vďaka) internetu sa svetová sila skoncentrovala do niekoľkých firiem, ktoré ovládajú naše každodenné životy. Ovplyvňujú to, čo kupujeme, a z dôvodu rýchlej zmeny trendov v marketingu sa aj toto môže do budúcna veľmi rýchlo meniť. Práve preto je viac než isté, že o 10 rokov bude takýto zoznam vyzerať zas raz úplne inak.

Odporúčame si pozrieť infografiku, ktorá bola spracovaná v USA a ktorá prehľadne ukazuje práve tieto spoločnosti.

  • Zdieľať