Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Motivácia tímu je dôležitá. Ako vzpružiť sales tím?

Zverejnené
motivácia tímu

Vniesť do firmy trošku života nikdy nebolo na zahodenie – motivácia tímu je totiž extrémne dôležitá. Pravidelnými odmenami alebo akciami si môžete zabezpečiť nielen za každých okolností bezproblémovo fungujúcu firmu, ale aj stále lepšie a lepšie výsledky. A od čoho by tu boli firmy, keby nechceli dosahovať viac a viac?

Motivácia tímu znamená rozprávanie sa

Nevravíme, že v každej firme by mal každý všetko vedieť. Je však dôležité, aby sa ľudia vedeli pochváliť, a pre váš sales tím to platí dvojnásobne. Jeho členovia by si mali pravidelne vymieňať tipy a triky a iné fígle, ktoré by im mali pomôcť v dosahovaní lepších výsledkov. Nikto by si nič takéto nemal nechávať pre seba, koniec koncov, keď víťazí firma, víťazia všetci.

Ak sa niekomu z vašich obchoďákov podarí skvelý obchod, nahrajte na mobil krátke interview, v ktorom zhrnie, ako sa mu to podarilo a pošlite ho celej firme (platí, samozrejme, pri väčších firmách).

Odmeňujte, odmeňujte, odmeňujte!

Keď k vám príde nováčik, motivácia tímu môže vyzerať aj tak, že mu poviete, aby sa naozaj snažil. Ale nie len tak, s vidinou finančnej provízie. Ideálne je stanoviť si kvartálne vyhodnocovanie, a ten, kto na konci získa najviac obchodov alebo stretnutí s potenciálnymi klientmi, získa možnosť pracovať s vedením firmy na daných klientoch.

Dávajte im najavo, že sú dôležití

Vo väčšine firiem sú obchodní zástupcovia mimoriadne dôležité osoby, mnohí sa však tak necítia. Pravidelne ich volajte na meetingy a ďalšie mimoriadne stretnutia, aby vedeli, že sú naozajstnou súčasťou firmy a nie iba postavičkami, ktoré chodia na kávičky s klientmi. Každý sa rád cíti ocenený a pre obchodných zástupcov to platí rovnako.

Motivácia tímu a jeho výchova je mimoriadne dôležitá a práve preto by ste ju nemali ani trochu podceniť. Časom totiž môže prísť vyhorenie a zo skvelých zamestnancov sa stanú chodiace katastrofy. Uvidíte: s pochvalami zájdete ďalej ako s neustálou kritikou.

  • Zdieľať