Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Mladí ľudia, hypotéka bude výhodnejšia od októbra

Zverejnené

Tohtoročný október by sme mohli nazvať aj mesiacom hypoték. Prichádza totiž dobrá správa pre všetkých, ktorí spadajú do vekovej hranice pre získanie hypotéky pre mladých. Získať ju bude môcť viac ľudí, a to vďaka navýšeniu maximálnej hranice mesačného príjmu. Hypotéku tak dostanú aj tí, ktorí zarábajú maximálne 1227,20 Eur.

Hranica príjmu sa pravidelne mení – hypotéka sa stáva dostupnejšou

Maximálna možná hranica príjmu, do ktorej spadá zvýhodnená hypotéka pre mladých, je každý štvrťrok iná. Závisí totiž od aktuálnej priemernej mzdy, ktorá vládne v hospodárstve. Pretože platí, že žiadateľ môže mať maximálne 1,3-násobok priemernej mzdy, navýšením tejto priemernej mzdy sa zvýšila aj hranica pre zisk hypotéky pre mladých.

61 Eur k dobru

Mladí získavajú presne 61 Eur k dobru – aktuálne je totiž hranica príjmu vo výške 1227,20 Eur. Nezabúdajte však na to, že banky posudzujú príjem za minulý kalendárny rok, nezabúdajú pritom ani na akékoľvek bonusy alebo odmeny, ktoré vám boli vyplatené.

Kto môže získať hypotéku pre mladých?

Žiadatelia od 18 do 35 rokov dokážu vďaka hypotéke pre mladých získať nižšiu úrokovú sadzbu až o 3 %, pričom 2 % financuje štát a 1 % prispieva aj banka. Pretože sa však momentálne úroky pohybujú na úrovni okolo 2 %, je trojpercentná bonifikácia úroku skôr utópiou. Štát tak zvažuje zavedenie odpočítateľnej položky.

Viac bytov, viac spokojnosti

Viac bytov pre mladých ľudí znamená aj viac spokojných rodín – a to znamená lepšie fungujúcu spoločnosť. Ak budete niekedy chcieť zmeniť svoju prácu a získať viac, porozmýšľajte nad tým a zmeňte kariéru. Hypotéka totiž znamená veľký záväzok. Závisí len na vás, čo s tým spravíte a ako dlho ju napokon budete splácať. Ak budete potrebovať poradiť od odborníkov na financie, neváhajte sa na nich obrátiť. 🙂

  • Zdieľať