Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Ak máte niektoré z týchto príznakov, potrebujete dovolenku

Zverejnené

Kto chce v práci dostávať pozitívnu spätnú väzbu a mať pocit užitočnosti, musí konzistentne podávať optimálny pracovný výkon. Nie vždy je to však jednoduché. 

Napriek vynaloženému úsiliu sa v práci nikto nevyhne prekážkam, ktoré odoberú čas a silu navyše. Človek je zrazu v energetickom deficite a časovom strese. Lenže bez energie sa nedá dobehnúť zameškané a bez času sa nedá práca odviesť poriadne. Od nespokojného klienta či nadriadeného prichádza negatívna spätná väzba a s ňou ruka v ruke otázka: Na čo to všetko vlastne robím?

Ak sa vám každý deň zdá čierny a vy bezmocne prepadáte zúfalstvu, možno len potrebujete dovolenku. Vypadnúť z bytu či domu, venovať sa partnerovi, bez výčitiek ísť do cukrárne, navštíviť milých príbuzných či starých priateľov, zabaviť sa, pretancovať noc, načerpať silu v prírode, prejsť sa lesom a dýchať (!), dopriať si masáž či inú kúpeľnú procedúru, zažiť adrenalínové dobrodružstvo, byť dlhšiu dobu blízko detí, zvierat alebo čohokoľvek, čo milujete, možností je neúrekom. Na chalupe v horách či v morských vlnách, prebuďte v sebe človeka, ktorý život miluje.

Dovolenku bezodkladne potrebujete, ak:

  • sa vám malé problémy zdajú obrovské
  • sa vás kolegovia neustále pýtajú, či ste v poriadku
  • sa dopúšťate chýb
  • sa zrazu správate kontraproduktívne
  • trpíte bolesťami
  • máte problémy so žalúdkom
  • nemôžete spať
  • si neviete predstaviť koniec dňa bez pohárika alkoholu
  • ste stratili akúkoľvek perspektívu a všetko sa vám zdá byť márne

Ak sa chcete inšpirovať, vo fotogalérii si pozrite fotky z akcií a ciest spoločnosti Finanzpartner.

Múdrosť na záver:

„Dovolenka je čas, ktorý pracovníkom pripomenie, že podnik pokojne môže fungovať aj bez nich.“

Earl Wilson