Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Kde máš odloženú svoju životnú poistku?

Zverejnené

Ak aj Ty patríš medzi klientov, ktorí po uzavretí svojho životného poistenia zmluvu ihneď niekde založia, prosím zbystri svoju pozornosť. Ak má tvoja zmluva viac ako päť rokov, je ideálny čas skontrolovať, či životné poistenie zodpovedá tvojej aktuálnej životnej situácii.

Aké výhody Ti môže priniesť kontrola poistnej zmluvy životného poistenia?

 

Dajme si príklad: Kientka Jana si uzavrela zmluvu životného poistenia v roku 2011. Vtedy bola študentkou vysokej školy a pracovala na dohodu popri škole. Zmluvu životného poistenia uzavrela najmä z pohľadu ochorení, ktoré by ju mohli zaskočiť a taktiež ako ochranu pred úrazom. Dnes je však situácia iná, Jana skončila vysokú školu, vydala sa a do ich rodinky pribudol nový člen domácnosti. Kúpili si nové štartovacie bývanie na hypotéku a taktiež menšie auto, aby sa vedeli presúvať.

 

Aktuálny stav: Jana po kontrole zmluvy životného poistenia zistila, že nie len že zmluva už nezodpovedá jej aktuálnej životnej situácii, ale taktiež z pohľadu aktuálnych možností by mohla mať lepšie krytie za porovnateľnú cenu. Do rodiny pribudla zodpovednosť nie len za dieťa, ale taktiež treba myslieť na ochranu živiteľa domácnosti. / Pri audite zmlúv treba vždy zohľadniť viac faktorov, jeden z nich je zdravotný stav klienta /

Kvalitnejšie krytie

Trh životného poistenia sa posúva v čase a kvalita sa zvyšuje. Je to najmä tlakom na inovácie a taktiež tým, že sa doba zásadne mení a je teda potrebné zohľadniť tieto zmeny v rámci produktov.

 

Cena

Ďaľší faktor, ktorý sa zásadne mení je cena. Vďaka konkurencii a pretlaku zo strany poisťovní sa neustále posúva cena poistenia na dol. Ale ako sme písali vyššie, nie je to na úkor kvality.

 

Zmena životnej situácie

Ak necháš dlhé obdobie ležať zmluvu životného poistenia bez toho, aby si skontroloval, či spĺňa tvoje aktuálne potreby, vyhadzuješ peniaze von z okna.

 

Máš nové HOBBY?

Ak si pridal športovú činnosť, ktorú vykonávaš častejšie alebo je pri danom športe zvýšené riziko úrazu, je ideálne si preveriť, či nie je potrebné túto činnosť nahlásiť tvojej poisťovni, aby si sa vyhol problémom pri úraze a následnom plnení zo strany poisťovne. / Sú samozrejme aj výnimky v rámci poisťovní /

 

Zmenil si zamestnanie alebo formu podnikania?

Ak prechádzaš zo zamestnaneckého pomeru napríklad do podnikania, je potrebné aj takúto zmenu hlásiť poisťovni. Platí to samozrejme aj naopak.

 

Zmena zdravotného stavu

Pri zmene zdravotné stavu si určite skontroluj, či Ti v rámci životného poistenia neprislúchajú či už nejaké benefity alebo nárok na poistné plnenie.

 

Najdôležitejšie však je, že tak ako aj pri zmene zdravotného stavu vyhľadáš lekára, aby si aj pri životnom poistení siahol po odborníkovi, ktorý má skúsenosti a vie Ti poradiť a pomôcť upratať zmluvu životného poistenia tak, aby vyhovovala aktuálnym potrebám. Ako si nájsť toho správneho finančného poradcu? Ak si kladieš túto otázku, neváhaj nás kontaktovať na finanzpartner@finanzpartner.sk.

Spoločnosť Finanzpartner, a.s. sa už 10. rokov venuje zabezpečeniu ochrany života a majetku klienta. Vďaka tisícom spokojných klientov máme status dôveryhodnej spoločnosti a vytvárame našim klientom spokojný spánok.

  • Zdieľať