Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Mark Zuckerberg: podnikateľ s modrou krvou

Zverejnené
Mark Zuckerberg

Na svete sa nenarodilo veľa ľudí, ktorí by boli ako Mark Zuckerberg. Prezývajú ho aj rodený génius, softwarový čarodejník alebo podnikateľ s modrou krvou. Nie je však žiadny šľachtic – pochádza z pomerne bežnej rodiny. Pod modrou krvou sa však myslí technologický a komunikačný gigant s názvom Facebook, ktorý Mark založil.

Lekárska rodina mu dala výchovu

Mark sa narodil do vzdelanej a pomerne úspešnej, ale nie extrémne bohatej rodiny. Otec bol súkromný zubár a mama psychiatrička. Rozhodne sa teda nemali zle. Predmestie New Yorku dávalo rodine široké možnosti vyžitia. Mark Zuckerberg už v 10 rokoch zistil, že ho priťahuje programovanie a dostal svoj prvý počítač.

Výhodou určite bolo, že Markov otec obľuboval programovanie ako koníček, preto dal synovi Markovi základné vzdelanie v tejto oblasti.

Od základnej po strednú, stále iba programovanie

Na základnej škole Mark Zuckerberg vyvinul jednoduchého komunikačného bota, ktorým si posielal správy s otcom v jeho ambulancii, ktorá bola hneď pri ich dome. Neskôr, na strednej škole, vyvinul jednoduchý hudobný program, ktorý odhadoval, aká hudba sa ľuďom páči. Po strednej nasledovala prípravka a Harvard, kde si Mark rýchlo vydobil reputáciu softwarového mága.

Na vysokej vyvinul program CourseMatch, ktorý pomáhal študentom vybrať si najvhodnejšie predmety pre nich.

Facebook začal nespavosťou

Práve vďaka nespavosti začal Mark Zuckerberg pracovať na prvom Facebook-u s názvom FaceMash. V spolupráci s ďalšími spolužiakmi však čoskoro založili prvú verziu dnešného Facebook-u – TheFacebook. Programu sa darilo, noví používatelia sa do služby prihlasovali rýchlosťou blesku a čoskoro sa k nim pridali aj študenti ďalších TOP amerických škôl.

Následne do firmy prišiel investor Peter Thiel z PayPal-u, ktorý dal Markovi 500 tisíc dolárov. To sa písal rok 2004. A viete veľmi dobre, ako dopadol. Na Facebook-u je dnes cez miliarda aktívnych používateľov a táto sieť nám pomáha spájať sa s ľuďmi. Vďaka Markovi.

Ktovie, čo by sa dialo, ak by na počiatku nebola Markova nespavosť. Trúfli by ste si na takýto projekt aj vy? A ak potrebujete poradiť s financovaním, neváhajte sa ozvať odborníkom do firmy Finanzpartner. 🙂

  • Zdieľať