Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Ako ušetriť? Malá lekcia sporenia

Zverejnené

Najbohatší sú tí, ktorí majú najmenej potrieb. Ak máme potrieb veľa a prostriedkov málo, musíme šetriť. 

Sporenie, aby prinieslo želaný efekt, si spočiatku vyžaduje prinášať obete. Musíme sa uskromniť a z rozpočtu škrtať a škrtať. Uľahčiť tento neobľúbený proces vám to môžu aj naše nasledujúce tri tipy.

 

  1. Žite mierne pod hranicou svojich možností. Vyhnete sa tým spôsobu fungovania “od výplaty k výplate”. Snažte sa z každej mzdy aj čosi ušetriť.
  2. To, čo nemôžete vidieť a ohmatať, až tak skoro neminiete. Kde sa dá, plaťte kartou. Nenoste so sebou príliš veľkú hotovosť, bude vás pokúšať a napokon ju miniete.
  3. Pamätajte si, plán nikdy nezlyhá, vždy zlyhá len človek. Dajte si odborníkom vypracovať finančný plán a držte sa ho. Uvidíte, ako zrazu ušetríte.

Múdrosť na záver:

 „Nehľadaj veľké bohatstvo, ale také, aké môžeš získať spravodlivo, užiť s mierou, rozdať veselo a opustiť v spokojnosti.“

Francis Bacon