Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Legendárny politik George Washington: prečítajte si zopár líderských múdrostí tohto velikána

Zverejnené
george washington

George Washington, jeden z prezidentov USA, doslova písal históriu ľudstva. Málokto však vie, že okrem charizmy mal aj schopnosť veľmi dobre viesť ľudí. Hoci išlo o iný typ manažéra než akých vídame dnes, množstvo jeho rád sa dá prevziať aj do dnešného sveta. Prečítajte si, aké TOP rady sme pre vás vybrali od tohto velikána.

George Washington počúval každého

Svoj tím bral George Washington vážne. Názor každého z „jeho ľudí“ si bral k srdcu a niečo si z neho vzal. Z toho vyplýva: najímajte iba ľudí, ktorým veríte a na ktorých sa môžete spoľahnúť.

Ku každému treba mať úctu

Nezáleží na tom, či sa rozprávate s robotníkom, ktorý u vás pracuje na tej najnižšej možnej funkcii alebo s generálnym riaditeľom. Vždy a ku každému, kto si ju zaslúži, majte úctu.

Blaho ostatných bral vážnejšie než to svoje

George Washington vždy uprednostňoval to, aby sa jeho zamestnanci mali lepšie než aby ulahodil sebe. Nemusíte mať nový bavorák každého polroka – radšej pošlite zamestnancov na príjemný teambuilding alebo im zvýšte plat.

George osobne vstupoval do všetkého, čo sa okolo neho dialo

Ak chcel George Washington niečo urobiť, nerozkázal to svojim podriadeným a neprizeral sa na nich. Jednoducho priložil ruku k dielu. Ostatní tak videli, že sám je podobný nim. Získal si tak slušný rešpekt.

Nekázať víno a nepiť vodu…

Je ľahké hovoriť o tom, že keď je firma v strate, treba šetriť a utiahnuť si opasky. Ale aký to má zmysel, keď si šéf aj naďalej vypláca obrovský plat a prípadné odmeny? Ak sa vám dané obdobie nedarí, zostaňte s vašimi a prispôsobte sa. Úspech vás bude nasledovať.

Majte zodpovednosť za to, čo robíte

Ak zamestnancom poviete, že do mesiaca bude vo firme nová kuchynka a že im ponúknete každý deň čerstvé ovocie, dodržte to. Nezískajte prezývku „sľubotechna“ a dodržiavajte to, čo sľúbite. Ak viete, že to nebudete môcť dodržať, nesľubujte to.

Ak budete potrebovať poradiť v oblasti financií, je tu pre vás Finanzpartner.

  • Zdieľať