Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Konštruktívna kritika nás posúva vpred. Zistite, ako ju prijímať s radosťou

Zverejnené
kritika

Kritika je jednou zo základných súčastí pracovného, ale aj súkromného života. Posúva nás kvalitatívne vpred, samozrejme, musí byť konštruktívna a nie vymyslená. Napriek tomu, že kritika by mala byť základom, pre mnoho ľudí to tak nie je. Možno vám to tak nepripadá, ale veľa ľudí stále nevie kritiku prijať tak, aby si z nej odnieslo posolstvo – snažia sa ju nevnímať a považujú ju za nepravdivú.

Kritika a ako ju vziať dobre

Práve preto, že množstvo ľudí má s kritikou problém, pripravili sme pre vás článok, v ktorom si zhrnieme niekoľko bodov, ktorých je vhodné sa držať, aby ste kritiku prijímali o niečo lepšie.

  1. O kritiku žiadajte sami

Budete tak na ňu lepšie pripravení a nemalo by vás len tak niečo prekvapiť. Tým, že sa kompetentných opýtate na vaše hodnotenie, dáte im jasne najavo vašu sebaistotu a to, že sa nebojíte akéhokoľvek názoru.

  1. Nebojte sa negatívneho hodnotenia

Z každého hodnotenia si vezmite ponaučenie a použite ho na to, aby ste sa zlepšili.

  1. Pýtajte sa na názor

Či ste podriadení alebo nadriadení, pýtajte sa na názory vašich kolegov. Budete tak vyzerať viac ponorení do prípadných problémov a nie iba ako ignoranti.

  1. Buďte otvorení

Nebojte sa svojich slabých stránok. Aj vašim podriadeným dáte najavo, že sa nemáte čoho obávať, keď im poviete, čoho sa bojíte alebo v čom sa chcete zlepšiť.

  1. Všímajte si slabé stránky svojich kolegov

Ak ste nadriadení, všímajte si, čo ide slabšie vašim zamestnancom. Pretože úplná otvorenosť vo firmách stále nie je ani zďaleka bežná, môžu mať kolegovia s prejavovaním názoru problém. Motivujte ich k tomu, aby vám ho povedali a zaplaťte im špeciálny kurz toho, v čom sa chcú zlepšiť.

Kritika nemusí byť problém

Každý z týchto bodov využijete asi v každej kariére. A ak hľadáte nejakú novú, v ktorej by ste sa mohli dobre realizovať, pokojne sa ozvite spoločnosti Finanzpartner. 🙂

  • Zdieľať