Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Koniec roka sa blíži. Nezabudnite stihnúť tieto veci

Zverejnené
Koniec roka

Koniec roka 2017 sa nám pomaly, ale isto blíži. Pre mnohých nastáva obdobie rekapitulácie starého obdobia a vítanie nového – ale to už trošku predbiehame. V každom prípade sme si pre vás pripravili zoznam niekoľkých dôležitých vecí, ktoré, ak ich stihnete ešte v rámci aktuálneho roka, vám ušetria náklady alebo čas.

Koniec roka ušetrí aj zubára

Preventívna prehliadka u stomatológa vám môže ušetriť prostriedky, najmä, ak vám odborník zistí akékoľvek nedostatky. Všetky zdravotné úkony, vykonávané na základe preventívnej prehliadky, sú totiž v plnej miere uhrádzané z vášho zdravotného poistenia.

Dovolenka do nového roka

Prerokujte s vašim zamestnávateľom možnosti dovolenky – prípadne si rovno dohodnite, kedy ju v budúcom roku budete čerpať. Podľa zákona určuje čerpanie dovolenky zamestnávateľ, musí tomu však predchádzať rokovanie so zamestnancom na základe dovolenkového plánu. Zvyšnú dovolenku z tohto roka si jednoducho prenesiete.

Hypotéka s príspevkom pre mladých

Príspevok pre mladých čaká od nového roka menšia revolúcia – nebude totiž poskytovaný na sadzbu, ktorou je úver úročený, zavedie ale daňový bonus. Daň z príjmov si môžete po novom znížiť o polovicu už splatených úrokov. Maximálne to však môže byť 400 Eur za rok.

Zmena poplatkov v bankách

Vaši finanční odborníci vám radi poradia, aké bankové produkty budú v roku 2018 ideálne. Väčšina bánk totiž už tradične bude meniť aj cenníky, čo sa vám môže nepríjemne predražiť. Spravte si menšiu revíziu a pozrite si ich – isté momentálne je, že cenníky budú meniť banky VÚB, Slovenská Sporiteľňa, Privatbanka, Oberbank, OTP a ČSOB.

Dane, dane, ach tie dane

Živnostníci, z príjmov si môžete odpočítať percento alebo výdavky. Daňové priznanie môže obsahovať uplatnený paušál vo výške až 60 %. Paušálne ročné výdavky však budú obmedzené na sumu 20000 Eur ročne. Ak využívate reálne výdavky, dobre si zvážte, či sa vám to vyplatí.

Nový rok môže znamenať aj zmenu kariéry – vo Finanzpartner radi privítajú všetkých šikovných ľudí, ktorí sú ochotní na sebe pracovať. 🙂

  • Zdieľať