Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Koľko Slováci minú na darčeky?

Zverejnené
darčeky

Darčeky sú neoddeliteľnou súčasťou Vianoc. Hoci je v poslednej dobe obľúbené zameriavať sa viac na duchovnú stránku týchto čarokrásnych sviatkov plných oddychu, aspoň drobnosť pre blízkych rozhodne poteší. Napriek tomu, že mzdy na Slovensku nie sú zrovna na úrovni západných krajín, Slováci sú v míňaní na Vianoce relatívne dobrí. Nuž, čo sa dá s rodenou slovenskou štedrosťou už robiť. 🙂

Vianoce za 500 Eur

Slovensko na Vianoce ožíva jasnými farebnými farbami a to vďaka tisíckam svetielok po celej krajine. Obchody najmä v decembri praskajú vo švíkoch a predavači sa takmer nezastavia. Niet sa čomu čudovať – priemerná slovenská rodina na Vianoce minie v priemere až 500 eur (podľa prieskumu TNS Slovakia).

Za 500 Eur sa dajú kúpiť darčeky, potraviny aj pitie

V sume 500 Eur nie sú zarátané iba darčeky, ale aj potraviny, alkoholické a nealkoholické nápoje a ďalšie súčasti, bez ktorých si Vianoce nevieme predstaviť. Za potraviny Slováci dajú v priemere cca 200 Eur, na alkoholické a nealkoholické nápoje približne 60 Eur. Najviac, samozrejme, minú obyvatelia najväčších miest, pretože je tam aj lepšia kúpyschopnosť obyvateľov.

Koľko z výslednej sumy stoja darčeky?

Darčeky sú najobľúbenejšie v bratislavskom kraji, kde na ne minie jedna osoba približne 300 Eur. Najhoršia je situácia, ako sa dalo predpokladať, v prešovskom kraji, kde ľudia minú iba cca 200 Eur. Prešovský kraj predbehli iba obyvatelia so základným vzdelaním, ktorí na darčeky minú iba okolo 130 Eur.

Viete narábať s financiami?

Darčeky je najlepšie kupovať počas celého roka, aby ich hromadný nákup tak nezaťažil vašu peňaženku. Stačí mať počas roka oči dokorán otvorené a keď sa vám niečo zapáči, rovno to kúpiť. V zime totiž obchodníci radi dávajú na rôzne produkty zvýšené cenovky, pretože sa chcú zviezť na zúfalosti opozdilcov nakupujúcich darčeky na poslednú chvíľu.

Čo keby ste si pod stromček nadelili novú kariéru u kolegov z firmy Finanzpartner? Nielenže sa naučíte čo-to o financiách, získate aj stabilnú prácu v špičkovom kolektíve. Prajeme šťastné a veselé Vianoce!

  • Zdieľať