Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Európske dane: europarlament chce zaviesť nové

Zverejnené
európske dane

Patriť do Európskej únie má svoje výhody aj nevýhody (ako všetko). Poslanci europarlamentu si najnovšie povedali, že európske dane by mali nabrať nový rozmer – možno teda do rozpočtu EÚ budeme platiť aj dane z finančných transakcií alebo napríklad aj časti dane z príjmov PO. Všetko je to spôsobené najmä odchodom Veľkej Británie z EÚ.

Staré európske dane zostanú

Nemyslite si ale, že niektoré iné dane týmto zaniknú. Pridajú sa nové, s názvami ako environmentálne dane alebo zdanenie spoločností digitálneho sektora. Tieto opatrenia by podľa vyjadrení poslancov mali viesť k zníženiu príspevkov od členských štátov do spoločného rozpočtu a zároveň by sa mali zvýšiť finančné rezervy po odchode Veľkej Británie z EÚ.

Európske dane by samé o sebe nestačili

Poslanci sa oháňajú najmä dôvodmi ako zabezpečenie rozpočtovej rezervy, financovanie nových výziev, prípadne oblastí ako je migrácia, obrana, bezpečnosť alebo klimatické zmeny. Podľa europarlamentu je potrebné dohodnúť sa čím skôr, aby sa Európska únia vyhla akýmkoľvek deficitom a zníženej životnej úrovne.

Tešme sa na nové európske dane

Veľká Británia, ako čistý prispievateľ do rozpočtu EÚ, naše zoskupenie ochudobní. Ide totiž o veľmi vyspelú a dá sa povedať, že aj o bohatú krajinu s dobrými výsledkami. Z príjmov, ktoré EÚ získavala od Veľkej Británie, totiž boli financované napríklad aj rôzne slovenské projekty a tiež z nich boli podporované ďalšie chudobnejšie alebo rovno chudobné regióny.

Tento deficit je teda potrebné logicky dorovnať zvýšením daní. Je ale otázne, čo to spraví s obyvateľmi chudobnejších krajín, ktorým sa doteraz prispievalo. Po brexite je totiž možné, že budú kvôli zavedeniu nových európskych daní koniec koncov trpieť ešte viac.

S financiami vám poradí Finanzpartner

Ak si neviete rady s vašimi daňami alebo financiami vo vašej firme, prípadne s osobnými financiami, mali by ste sa obrátiť na odborníkov. Profesionálna finančná spoločnosť Finanzpartnervám rada predstaví finančný plán, aby ste zostali za každých okolností v pohode. 🙂

  • Zdieľať