Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Elon Musk je jednou z najdôležitejších súčasných osobností. Jeho príbeh očarí

Zverejnené
Elon Musk

Príbehy ako ten Elonov sa v zahraničí nazývajú aj tzv. success stories (príbehy úspechu). A príbeh Elona Muska, zakladateľa najväčšej platobnej brány PayPal, rozhodne úspešný je. Je zaujímavé sledovať, že človek, keď má ambície a chce toho v živote veľa dosiahnuť, dokáže takmer všetko. Mnohí meno Elon Musk považujú vo svete biznisu za kráľovské a my hneď vysvetlíme, prečo to tak je.

Elon Musk nedokončil školu

Zaujímavé je, že sa na štúdium vykašľal vtedy, keď práve študoval na Stanforde PhD. Spolu s bratom namiesto školy založil softvérovú spoločnosť Zip2, na ktorú použil otcove úspory. Hoci sa stala lídrom na trhu, predstavenstvo ju predalo firme Compaq, pričom Elon Musk za ňu zinkasoval úctyhodných 22 miliónov dolárov.

História sa opakovala

Elon Musk neskôr založil spoločnosť X.com, ktorá sa zlúčila s firmou zakladajúcou PayPal. Rýchlo pochopil, že v PayPal-e je budúcnosť a začal sa spolu s vedením orientovať najmä na túto, vtedy inovatívnu službu. Opäť však nastali nedorozumenia s predstavenstvom a zopakoval sa scenár z firmy Zip2 – PayPal sa predal, tentoraz do rúk online aukčnej siene eBay. Musk tentoraz zinkasoval 165 miliónov.

Elon vo vesmíre

Nasledovalo jeho hobby, vesmír. Po prvotných problémoch založil v roku 2002 firmu SpaceX, ktorá si dala za cieľ spraviť z komerčných letov do vesmíru relatívne dostupnú záležitosť. Čiastočne sa mu to podarilo, a to vďaka spojeniu s NASA. V roku 2009 bola jeho raketa prvou komerčne financovanou raketou, ktorá sa dokázala napojiť na vesmírnu stanicu.

Od vesmíru k autám

A, napokon, prichádza značka, vďaka ktorej je Elon Musk spomínaný v médiách snáď na dennej báze. Tesla, inovatívna značka automobilov s elektrickým pohonom, je synonymom budúcnosti a priekopníkom vo svete plne elektrických vozidiel. Zaujímavosťou je, že je neustále v červených číslach, má relatívne dobré predaje a zákazníci ju milujú. Prežíva však iba vďaka snahe investorov ju neustále dotovať.

Ako vidíte, aj so skromným základom sa dá pracovať. Nikdy neviete, či aj vám vaša kariéra neprinesie niečo také, ako priniesla Musk-ovi. Spoľahnite sa na odborníkov na financie a sami uvidíte, že s peniazmi sa dá naozaj čarovať.

  • Zdieľať