Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Dva faktory, ktoré vám zaručia úspešné podnikanie v malom

Zverejnené
úspešné podnikanie

Úspešné podnikanie je, samozrejme, súhrnom viacerých dobrých rozhodnutí a azda aj nejakého toho šťastia. Mnohí si však myslia, že aby bol ich malý biznis úspešný, musia byť múdri, veľmi inteligentní alebo inak obdarení. Hoci je pravda, že rýchly mozog pomôže robiť niektoré úkony rýchlejšie, nie je nutnosť ho mať. Sú tu dve veci, ktoré sú omnoho dôležitejšie: vášeň a uši.

Úspešné podnikanie a vášeň: prečo je dôležitá?

Bez vášne nemáte entuziazmus a bez entuziazmu zase ťažko prekleniete prípadné ťažšie obdobia, ktoré vo väčšine firiem skôr či neskôr nastanú. Úspešné podnikanie totiž stojí a padá na odhodlaní a vytrvalosti. Preto si udržte vášeň za každú cenu. Hľadajte menšie aj väčšie veci, ktoré vašu vášeň pre úspešné podnikanie udržia.

Uši sú vstupnou bránou

Bez toho, aby ste dobre a pozorne počúvali, sa váš biznis nikdy nestane osobným. Vaši zákazníci vám vždy povedia, čo robíte dobre a čo, naopak, zle. Počúvajte ich a zlepšujte svoje podnikanie. Čo jeden podnikateľ vníma ako sťažnosť zákazníka, druhý berie ako príležitosť zlepšiť svoje služby, produkt, personál, alebo čokoľvek iné.

Každý detail pomôže

Práve ak máte vlastný malý biznis, môžete si dávať pozor na malé detaily, ktoré dokopy vytvárajú celú vašu firmu, čo v korporácii nie je až tak dobre možné. Dbajte aj o najmenšie drobnosti a keď zistíte, že „tu niečo nehrá“, vyvodzujte dôsledky. Akákoľvek drobnosť vám môže pomôcť získať stabilného zákazníka, ale aj stratiť viacerých zákazníkov.

Aj keď sa stanete väčšími…

Ak sa aj váš biznis stane väčším, nič nemusí byť stratené. Stačí sa držať jedného: pracovať s kvalifikovanými a vernými ľuďmi. Ak sa vám na niekom niečo nepozdáva, nedržte ho silou-mocou na mieste len preto, lebo má certifikáty. Aj človek bez vysokej školy alebo certifikátov môže svojou odhodlanosťou dosiahnuť minimálne to, čo ten s vedomosťami a titulmi.

Ak chcete mať úspešné podnikanie v malom, dobre si počítajte aj svoje financie – pomôžu vám odborníci z firmy Finanzpartner.

  • Zdieľať