Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Kto je to Donald Trump? Hovoria zaňho úspechy

Zverejnené
Donald Trump

Kontroverzná osobnosť – aj tak nazývajú Donalda Trumpa mnohé svetové médiá. Svojimi rozhodnutiami totiž ľahko rozvíri každú, aj tú najpokojnejšiu vodu, a to nielen v USA. Dnešný článok však nebude o politike, pretože o nej nie je ani náš portál. Dnes vám prezradíme, kto je vlastne Donald Trump a čím získal svoje bohatstvo a časom aj slávu.

Donald Trump je multifunkčný podnikateľ

Mediálny magnát, realitný magnát, biznismen… to sú iba tri tváre, ktoré si oblieka Donald Trump. Jeho hodnota je medzi 3,9 – 10 miliardami dolárov. Začínal však relatívne skromne, vo firme jeho otca Freda Trumpa. Biznisu otca sa začal venovať na full time po tom, ako skončil Pensylvánsku univerzitu.

Pretože sa otcova firma venovala stavebníctvu, realizovali aj výstavby a rekonštrukcie objektov, ktoré boli na očiach verejnosti. A tak sa začínal stávať známym, a to nielen v New York City. Spoločná firma otca a syna sa snažila budovy stavať vždy inak než ich konkurenti. Robili ich krajšie a väčšie a tak konkurenciu prebíjali.

Prvá Trump Tower vznikla v NYC

V roku 1983 Donald otvoril svoju prvú Trump Tower, ktorá sa nachádzala v New Yorku. Zatiaľ čo množstvo firiem v meste krachovalo z dôvodu krízy, Trumpovi sa darilo. Uspel nielen realitnými projektmi, ale napr. aj knihou, ktorá sa v 80. rokoch držala v rebríčku bestsellerov neuveriteľných 52. týždňov. Popisoval v nej to, ako robiť biznis.

Trump Towers pokračovali

Donald svoje impérium aj naďalej zveľaďoval budovaním ďalších a ďalších mrakodrapov. Jedným z jeho top obchodov sa stal aj nákup budovy Chicago Sun-Times za 73 miliónov dolárov. Na mieste tejto budovy plánoval postaviť najvyššiu budovu sveta, plány mu však zhatili teroristi v roku 2001 v NYC, ktorí vrazili do budov dvojičiek.

Donald Trump má aj úspešnú reality show

The Apprentice, alebo po slovensky Učeň, je Trumpova TV šou, ktorá sa snaží z uchádzačov spraviť úspešných biznismenov. Dá sa povedať, že je v tom úspešná. Šou sa už niekoľko rokov vysiela. Tento človek to dotiahol ďaleko – až na prezidenta najmocnejšej krajiny na svete.

Ak sa ponoríte do sveta financií, možno nájdete svoju kariéru aj v realitách, tak, ako Donald Trump. Čo vy na to?

  • Zdieľať