Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Dôchodok a život: čo nás čaká?

Zverejnené

Ísť do dôchodku znamená pre každého niečo iné. Niekto sa môže tešiť na to, že bude obhospodarovať svoju záhradku, druhý zase na to, že bude tráviť veľa času so svojimi vnúčatami. Avšak, bez ohľadu na to, čo plánujete robiť na dôchodku, je tu zopár vecí, ktoré sa týkajú nás všetkých, takmer bez rozdielu. Ak si zvolíte dobrú kariéru, dôchodku sa rozhodne nemusíte báť.

Dôchodok: čo nás neminie?

Pozrime sa na niekoľko vecí, ktoré väčšinu pracujúcich čakajú v dôchodku.

  1. Množstvo ľudí si myslí, že dôchodok sa začína v 65. roku života. Očakáva sa však, že tento vek sa bude stále navyšovať. Nikto pritom nevie, kde to skončí.
  2. Každým dňom až 10 000 ľudí z generácie baby boomers (medzivojnové a povojnové obdobie) dosiahne vek 65 rokov. To je jeden človek každých 8 sekúnd.
  3. Aktuálne tvoria ľudia nad 65 rokov 15 % americkej populácie. V roku 2060 by to však malo byť až 24 %.
  4. Až 79 % dôchodcov v zahraničných krajinách si myslí, že dokáže z nasporených peňazí prežiť pohodlný dôchodok.
  5. Až 9 z 10 dôchodcov pravidelne berie lieky na predpis.

Tieto fakty nás donútia myslieť na jednu dôležitú vec. Seniori sa každým rokom stávajú viac a viac vplyvnou skupinou obyvateľstva. Je veľmi dôležité, aby ste sa snažili zabezpečiť si svoje živobytie bez problémov už teraz, aby ste mohli neskôr v pohode žiť a naozaj si užívať cestovanie alebo čas strávený s vašou rodinou.

Čím viac ľudí zasiahne dôchodok, tým vyššie budú náklady

Čím viac dôchodcov medzi nami bude, o to vyššie budú kladené nároky na obyvateľstvo v produktívnom veku. Bude totiž potrebné zaplatiť zdravotnú starostlivosť a všetky záležitosti potrebné na život dôchodcov. Mnohí dokonca premýšľajú, že sa dôchodcami ani nestanú a budú pokračovať vo svojej práci. Všetko je na vás a na vašej voľbe – hlavne vyberajte dobre! 🙂

 

 

 

 

  • Zdieľať