Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Desať tipov, ako obohatiť kariéru

Zverejnené

Chcete sa tešiť z úspešnej kariéry? Potrebujete poradiť, ako na to? Prinášame desať pravidiel, ktoré Vám môžu pomôcť (nielen) v profesionálnom živote.

Plánujte

Už ste niekedy videli úspešného človeka, ktorý nevie, čo bude robiť o hodinu? Organizácia je základ. Nielen krátkodobá, týkajúca sa pracovného dňa či týždňa, ale aj dlhodobá, týkajúca sa posunu spoločnosti. Nielenže získate podrobný prehľad o Vašej činnosti, ale budete presne vedieť, kam smerujete a čo môžete očakávať.

Vzdelávajte sa

Že už všetko, čo potrebujete, viete? Ani zďaleka. Úspešní ľudia nikdy neprestanú hľadať zdroje nových informácií a podnetných impulzov. Odborné školenia či jazykové kurzy – možností je neúrekom. Investujte do seba, oplatí sa to.

Menej je viac

Buďte profesionálni. V súkromnom živote ste možno kráľom večierkov či parketovou dračicou, v práci túto časť Vašej osobnosti nikdy neprejavujte. Pozornosť na seba strhávajte výhradne výsledkami práce. Na všetko, čo sa Vám v kruhu Vašich priateľov odpúšťa (hlasité výbuchy smiechu, historky z divokej mladosti či podpichovanie kolegov), v práci zabudnite.

Nebojujte s hlúposťou

Ľahko sa to píše, ale vážne, s hlúposťou iných nebojujte. Je to vopred prehratý boj. Sústreďte sa na seba a negatívne myšlienky vyžeňte z hlavy, akokoľvek je to vyčerpávajúce.

Hlavne diplomaticky

Nič o Vás nevypovedá viac, než spôsob, akým riešite krízové situácie. Nechceme Vám klamať, nevyhnú sa nikomu. Ale čo ovplyvniť viete, je Vaša reakcia. Emócie patria do domáceho prostredia, v práci ostaňte diplomatom za každých okolností.

Systém nie je nepriateľ

Začnete pracovať v novej spoločnosti alebo len na novom oddelení a už viete vymenovať sto dôvodov, prečo to tam nefunguje a Vy to viete zmeniť k lepšiemu? Vyčkajte, adaptujte sa a získajte nadhľad. Po čase tie chyby budete vidieť inak a ak aj nie, získate status, vďaka ktorému ich budete môcť ovplyvniť.

Povedzte to s úsmevom

Život nie je prechádzkou ružovou záhradou a ľudia nie sú vždy milí a plní prívetivých slov. Nevadí. Hlavne, že Vy ste. Už nebojujete s hlúposťou a pamätáte sa aj na pravidlo o diplomacii. Jediné, čo potrebujete, je úsmev Mony Lisy.

Konkurencia posúva

Len ignorant sa nezaujíma o konkurenciu. Nebuďte nafúkaní. Sadnite si a spravte prierez trhu. Aké služby poskytuje Vaša konkurencia, ako rieši reklamácie a čo robia vo vzťahu k zákazníkom navyše? Čo sa Vám páči, aplikujte, čo nie, z toho sa poučte (Vidíte? Zase to vzdelávanie).

Počúvajte

História je učiteľkou života. Ukazuje, že aj tí najslávnejší vládcovia sveta vedeli, že bez radcov nebudú mať dostatok informácií. Rešpektujte ľudí pre ich odbornosť. Nemyslite si, že poznáte odpoveď na každú otázku. Raďte sa s najlepšími. Viac v poslednom bode.

Obklopte sa najlepšími

Čokoľvek chcete zmeniť, pátrajte po objektivite. Robte prieskum, porovnávajte, získavajte názory, zvažujte, nechajte si poradiť. Keď sa obklopíte ľuďmi, ktorým po profesionálnej i ľudskej stránke dôverujte, vybudujete na pracovisku výbornú pôdu pre kreativitu a rast. Držíme palce!