Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Chýba vám spánok? Možno je to týmto

Zverejnené
spánok

Spánok je veľmi dôležitý, to vieme snáď všetci. Zároveň sa jeho potreba líši človek od človeka, málokomu však stačí 4 – 5 hodín spánku. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré vám bránia v tom, aby bol váš spánok naozaj kvalitný. Je totiž obrovský rozdiel medzi ôsmimi hodinami kvalitného spánku a ôsmimi nekvalitného.

Spánok je ohrozený strachom

Strach je nepríjemný pocit (pokiaľ si ho nevyvoláme sami napr. na horore v kine). Medzi strach, ktorý ohrozuje spánok, patrí strach zo šéfa, z toho, že nevstanete na čas alebo z toho, že včas neodpoviete na e-mail klienta alebo ako bude vaša domácnosť dom fungovať, ak ešte nevyvešiate bielizeň… A riešenie? Netrápte sa.

So šéfom si jasne dohodnite, kedy máte chodiť do práce, klientom povedzte, že o desiatej večer na e-maily neodpovedáte, prácu, ktorú môžete, delegujte a podobne. Jednoducho si vyprázdnite hlavu.

Chýba vám pauza

Pauzy sú dôležitou súčasťou života. Umožňujú nám naberať energiu a bez nich sa nám aj ťažšie zaspáva. Počas dňa si doprajte pauzy a robte to, čo naozaj milujete. Nemusí to byť hodina ani dve, stačí aj niekoľko minút. Milujete výhľady? Počas práce si sadnite k oknu a dajte si jedlo, ktoré milujete. Chvíľu sa snažte si naplno vychutnať. A ak vás vaša práca nebaví, nová kariéra vo finančníctve vás možno bude baviť.

Robte to, čo vás baví

Ak ste napr. programátor, ale v kútiku duše snívate o tom, že budete prevádzkovať vlastnú galériu, možno sa snažíte na svojom sne pracovať po bežnej dennej práci, ktorá vás živí. Toto je ale veľmi ťažké. Ak máte toho vo svojej práci akurát veľa, svoj sen posuňte do doby, kým toho bude menej. Alebo to risknite a pomalými krokmi prejdite k svojmu snu.

Vyžadujte si to síce odvahu, ale bez odvahy nikto na svete nikdy nič nedosiahol. Nájdite si to, čo vás naozaj baví a napĺňa a aj spánok bude omnoho kvalitnejší.

  • Zdieľať