Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Chýba vám sebavedomie a ovláda vás stres? Takto sa ho zbavíte už za pár minút

Zverejnené
stres

Každý vám dnes bude radiť, ako si zresetovať myseľ a dosahovať tak lepšie výsledky. Lenže stres je u každého iný a čo u jedného funguje, nemusí fungovať u vás. Niekomu pomôže kniha, iný si zase vybehne zabehať. Čo však robiť v prípade, ak potrebujete zlepšiť koncentráciu a dosiahnuť tak váš požadovaný výsledok? Držte sa týchto rád a sebavedomie nadobudnete už po pár minútach.

Za stres môže kortizol

Kortizol je stresový hormón, ktorého vyplavovanie má práve súvis s tým, že sa cítite nervózni. Táto chvíľa pritom nastáva napr. pri firemných poradách alebo pri prednáškach, resp. pri momentoch, kedy je potrebné zo seba dostať maximum. Existuje však niekoľko cvičení, vďaka ktorým si môžete rýchlo zariadiť vyplavovanie testosterónu, čo vám dodá potrebné sebavedomie a silu.

Ovládnite stres týmito cvikmi

Vyskúšajte si pred chvíľou, ktoré je pre vás stresujúca, napríklad postoj s nohami pevne položenými na zemi, rukami v bok a pohľadom pevne nasmerovaným vpred. Ak chcete, ruky si rozpažte a poriadne si zakričte. Uvidíte, že sa z vás razom stane pán džungle (alebo v tomto prípade skôr kancelárie).

Ak to situácia nepovoľuje, stres ovládnete aj menej rušivými cvikmi. Pred poradou alebo daným stretnutím sa zavrite vo svojej kancelárii alebo vo voľnej zasadačke. Posaďte sa na stoličku alebo do kresla a ruky si dajte za hlavu (dlaňami chyťte hlavu). Pokojne si vyložte nohy na stôl a zhlboka dýchajte (nádych by pritom mal byť kratší než výdych).

Časom stres odbúrate úplne

Odsledujte si, ktoré cvičenie vám najviac pomáha a to potom používajte vtedy, keď to bude naozaj potrebné. Dôležité je zmeniť nastavenie vašej mysle, jednoducho si povedzte, že „vy na to máte“ a nič iné vás nezaujíma. Áno, aj takto málo stačí na to, aby ste sa cítili opäť sebavedomo.

S týmito cvičeniami sa vám bude lepšie pracovať aj s klientmi. Ak hľadáte novú prácu, zbehnite do spoločnosti Finanzpartner a uvidíte, čo pre vás majú. 🙂

  • Zdieľať