Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Chcete zarábať investíciami? Nenechajte svoje peniaze ležať v banke

Zverejnené
peniaze

Minulosť je minulosť – doba, keď vám peniaze zarábali len tak uložené na účte v banke, je takmer úplne preč a kreditné úroky sú takmer na nule. Nezáleží pritom na tom, či si peniaze necháte uložené na vkladnej knižke alebo na termínovanom účte. A pretože ľudia odjakživa milovali riziko, skúšajú šťastie a svoje investičné umenie formou investícií. Kam teda aktuálne investovať peniaze, aby vám niečo aj zarobili?

Peniaze zarobíte pri nehnuteľnostiach

Nehnuteľnosti sú starý známy a osvedčený spôsob, ako zarobiť peniaze. Momentálne „letia“ najmä pozemky, ktoré neustále naberajú na cene a ktoré v budúcnosti (ak kúpite dostatočne likvidné) na cene aj naďalej porastú. Druhou a známejšou možnosťou je kúpa bytu za účelom jeho neskoršieho prenajímania. Nevýhodou tejto možnosti je však nutnosť mať na investíciu určenú relatívne vysokú sumu, hoci aj následné príjmy môžu byť vysoké.

Aj podielové fondy prinášajú peniaze

Počuli ste už o podielových fondoch? Tieto fondy sú spravované buď súkromnými investičnými spoločnosťami alebo priamo bankami. Ide o kolektívne investovanie, t. j. do jedného fondu investujete s viacerými investormi.

Tieto fondy môžu zarobiť markantné peniaze formou obchodovania s cennými papiermi. Ak ste skôr konzervatívni, môžete investovať do dlhopisov, ak však milujete isté riziko, vyskúšajte akcie. Ich nevýhodou je, že prípadný výnos môžete iba odhadovať a nemáte ho zaručený. Priemerný výnos zvykne byť v tomto prípade od 2 až po 30 % ročne.

A čo na to vravia dlhopisy?

Dlhopisy sú relatívne bezpečnou investíciou. Sú to totiž cenné papiere, ktoré sú vydávané konkrétnymi investičnými firmami. Ponúkajú neprekonateľnú výhodu – vopred viete, aký z nich budete mať výnos. Aj tu platí, že vopred daný výnos je cca vo výške do 20 % ročne.

Najlepšie je si na investovanie vybrať finančno-poradenskú spoločnosť, v ktorej sú odborníci pravidelne školení a ktorí aj sledujú všetky najnovšie trendy vývoja. Dobrým výberom je napr. spoločnosť Finanzpartner, kde sa o vás radi postarajú.

  • Zdieľať