Počítajte s nami

Staň sa súčasťou komunity odborníkov

"Chceš rozbehnúť podnikanie? Odvážny plán. Budeš čeliť prekážkam, prinášať obete, trpieť a pýtať sa, ako dlho ešte. Na náročnej ceste ti padnú vhod skúsení odborníci, s ktorými môžeš počítať. Počítajtesnami.sk je portál o životných príbehoch úspešných ľudí, ktorí začínali ako ty, o tvrdej poctivej práci, o novinkách z oblasti financií, realít a práva. Ak sa chceš posunúť vpred, spoznať veľký svet a žiť slobodne a nezávislo, neváhaj vstúpiť."

ZISTIŤ VIAC

Ak chcete mať job snov, najprv si prejdite peklom

Zverejnené
job snov

Ako sa dá dostať do štádia, v ktorom žijete život, ktorý ste naozaj chceli? Job snov sa dá dosiahnuť podnikaním aj zamestnaním, závisí od toho, čo vlastne váš job snov je. Častá otázka ľudí je: ako získať job snov? Mnohí sú netrpezliví. Povýšenie trvá dlho, frustrácia zo zamestnania, ktoré ich nebaví, je vysoká… a tak ďalej.

Pracovať tvrdo sa oplatí

Myslíte si, že túžite byť riaditeľom korporácie? Ak by ste sa ním stali za pár týždňov, je dosť možné, že by vás taká práca ani nebavila. A práve od toho sú tu pozície nižšie. Začnite pekne postupne a sami uvidíte, čo obnáša práca riaditeľa. Možno čoskoro zistíte, že to naozaj nie je pre vás a celkom zmeníte segment zamestnania alebo aj podnikania. Nehľadajte zbytočne skratky.

Job snov stojí na jobe, ktorý nenávidíte

Netvrdíme, že to tak musí byť vždy. Často to ale je naozaj tak, že aby ste sa mohli stať napríklad riaditeľom novín, mali by ste začať pracovať ako redaktor, fotograf alebo obsadiť inú juniorskú pozíciu. Nehovoríme teraz o profíkoch, ktorí majú za sebou 20 rokov v nejakej oblasti, tí môžu, samozrejme, nastúpiť hneď vysoko, aj keď zmenia segment alebo iba zamestnávateľa.

Je vaša práca ľahká? Tak sa neposúvate

Ak sa vám zdá váš job ľahký, job snov sa z neho asi len tak nevyvinie. Znamená to, že sa nemusíte až tak veľmi snažiť. Ak chcete dosiahnuť viac, nájdite si taký, ktorý vás naozaj zamestná a v ktorom sa aj niečo naučíte. Rast sa totiž objavuje vtedy, keď sa prekonávate. Svoje sily vtedy využívate na maximum a toto pomyselné maximum sa vám tak stále zvyšuje.

Najmä ak ste mladí, nezúfajte

Ak máte napr. 19, ste po strednej škole a nenájdete si hneď job, ktorý budete milovať, rozhodne nezúfajte. Vydržte v ňom aspoň pár mesiacov a potom sa posuňte ďalej. Každý jeden deň sa naučíte niečo nové, či už sú to schopnosti alebo správanie k ľuďom. Takáto práca vytvorí základ pre to, čo budete milovať. Neskôr vám zostanú už iba spomienky a skúsenosti, ktoré vám už nikdy nikto nevezme.

A ak potrebujete poradiť vo financiách, zavolajte profíkom z Finanzpartner. 🙂

  • Zdieľať